Profesjonalne przygotowania Jabłońskiego przed występem w Rio

Sporty walki

Profesjonalny plan przygotowań bardzo mnie motywuje do ciężkiej pracy - stwierdził Tomasz Jabłoński (75 kg), który jako jedyny z polskich bokserów, ma zapewniony występ na igrzyskach. Przed turniejem w Rio de Janeiro będzie trenował m.in. w Hiszpanii i Kolumbii.

28 kwietnia rozpoczynam pierwszy z dwóch trzytygodniowych obozów - w Sierra Nevadzie w Hiszpanii. Drugie zgrupowanie mam zaplanowane w lipcu w Kolumbii i stamtąd udam się do Brazylii - powiedział Jabłoński.

27-letni pięściarz SAKO Gdańsk zdobył kwalifikację z rankingu ligi World Series of Boxing (WSB); jest kapitanem drużyny Rafako Hussars Poland. Bardzo dobrze spisał się również podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w bułgarskim Samokowie, gdzie wywalczył srebrny medal (podobnie jak Igor Jakubowski w wadze 91 kg).

 

- Prezes SAKO Marek Chrobak organizuje mi bardzo profesjonalne przygotowania do olimpiady, co bardzo mnie motywuje do ciężkiej pracy. Wiem, że jest bardzo duża szansa na wspólne sparingi z Rosjaninem Piotrem Chamukowem, z którym przegrałem w finale mistrzostw Starego Kontynentu i niedawno w rozgrywkach WSB. To jeden z lepszych zawodników na świecie i bardzo niewygodny do boksowania, więc z niecierpliwością czekam na możliwość potrenowania z nim - dodał.

 

Chrobak poinformował, że poza zgrupowaniami w Hiszpanii i Kolumbii Jabłońskiego czekają też starty w turniejach w Kazachstanie i na Kubie.

 

SKRÓTY WALK JABŁOŃSKIEGO W ZAŁĄCZONYCH MATERIAŁACH WIDEO.

 

Polskim bokserom nie powiodło się w kwalifikacjach w tureckim Samsun, więc pozostają im dwie szanse zdobycia "biletów" do Rio. Pierwszą będą majowe zawody WSB/APB (pierwotnie gospodarzem była Sofia, ale się wycofała), a na koniec kwalifikacje światowe w Baku. Cztery lata temu w Londynie nie było biało-czerwonych w olimpijskim ringu; polskie kobiece pięściarstwo reprezentowała natomiast Karolina Michalczuk.

ko, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie