McGregor nie wystąpi na UFC 200

Sporty walki
McGregor nie wystąpi na UFC 200
fot. PAP

Prezydent organizacji UFC Dana White poinformował, że Conor McGregor nie wystąpi na zaplanowanej na 9 lipca gali UFC 200 w Las Vegas. Irlandzki zawodnik miał wystąpić w walce wieczoru, ale we wtorek poinformował opinię publiczną, że kończy karierę.

White poinformował, że decyzja o wycofaniu McGregora z walki wieczoru została podjęta ze względu na to, że Irlandczyk nie chciał wziąć udziału w akcjach promocyjnych, w tym konferencji prasowej. Jednocześnie prezydent UFC dodał, że cały czas jest w dobrych relacjach z zawodnikiem. Nie mówił natomiast nic o ewentualnym zakończeniu kariery przez McGregora.

- Cały czas jestem oskarżany o to, że rozpieszczam Conora, ale tak naprawdę to czysty szacunek, niemniej nie daje mu to prawa do nie pojawiania się na konferencjach prasowych i nie wypełniania innych promocyjnych zadań, które ma do zrobienia. Wydajemy na to bardzo dużo pieniędzy, więc musisz to robić – powiedział White.

UFC musi zatem pracować nad zmianą fightcardu na lipcową galę w Las Vegas. Poszukiwany jest zastępca dla Nate'a Diaza, który miał stoczyć rewanżową walkę z McGregorem. Pozostałe pojedynki: Jose Aldo z Frankie'em Edgaremm a także Mieshy Tate z Amandą Nunes nie są zagrożone.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze