Pogrom w derbach Liverpoolu! W Anglii faworyci z kompletem punktów

Drużyna Liverpool FC prowadzona przez Juergena Kloppa rozgromiła na własnym stadionie aż 4:0 Everton FC w derbach Liverpoolu. W meczach zaległej 34. kolejki Premier League zwycięstwa na swoim koncie zapisały również ekipy Manchesteru United oraz West Ham United FC.

Podopieczni Juergena Kloppa utrzymują świetną passę i po awansie do półfinału Ligi Europy zwyciężyli trzeci mecz z rzędu w lidze angielskiej. Po wyrównanej pierwszej połowie Liverpool wygrywał z Evertonem już 2:0. Dwie świetne okazje zmarnował w pierwszej odsłonie Adam Lallana, ale tuż przed przerwą nieźle dysponowanego bramkarza Evertonu Joela Roblesa pokonali Divock Origi i Mamadou Sakho. Po przerwie wynik spotkania ustalili Daniel Sturridge oraz Philippe Coutinho.

Na własnym stadionie większych problemów z Crystal Palace nie mieli piłkarze Manchesteru United. Czerwone Diabły po samobójczym trafieniu Damien Delaney i golu Matteo Darmiana zapisały na swoim koncie trzecie zwycięstwo z rzędu i zbliżyły się do czołowej czwórki Premier League. Do trzeciego Manchesteru City drużyna prowadzona przez Louisa van Gaala traci tylko dwa punkty i nadal liczy się w grze o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów.

Dublet w meczu z Watfordem zaliczył Mark Noble. Pomocnik West Hamu dwukrotnie skutecznie egzekwował rzuty karne i poprowadził swoją drużynę do cennego zwycięstwa. "Młoty" utrzymały dystans trzech punktów do drużyn walczących o awans do europejskich pucharów.

Liverpool - Everton 4:0 (2:0)
Bramki: Divock Origi 43', Mamadou Sakho 45+2', Daniel Sturridge 61', Philippe Coutinho 76'
Czerwona kartka: Ramiro Funes Mori 50' (Everton)

Manchester United - Crystal Palace 2:0 (1:0)
Bramki: Damien Delaney 4'-samob., Matteo Darmian 55'

West Ham United - Watford 3:1 (2:0)
Bramki: Andy Carroll 11', Mark Noble 45'-karny ,53'-karny - Sebastian Proedl 64'
Czerwona kartka: Nordin Amrabat 90+3' (Watford)