Serie A: Wejście smoka! Totti bohaterem meczu z Torino

W najciekawszym spotkaniu 34. kolejki Serie A piłkarze AS Roma wygrali z FC Torino 3:2. Mecz miał niesamowitą końcówkę, a w roli głównej wystąpił Francesco Totti. Legendarny napastnik pojawił się na boisku w 86. minucie przy stanie 1:2 i zdobył dwie decydujące bramki!

Spotkanie AS Roma - FC Torino zapowiadało się niezwykle interesująco, mimo sporej odległości dzielącej obie ekipy w tabeli: trzecia w ligowej stawce ekipa ze stolicy Włoch zgromadziła na swym koncie 65 punktów i aż o 23 oczka wyprzedzała dziesiąte Torino. W poprzednich kolejkach lepszą passę mieli jednak piłkarze ze stolicy Piemontu; z kolei podopieczni Luciano Spallettiego rozczarowali, zaledwie remisując z Bologną i Atalantą. Konfrontacja zapowiadała się ciekawie również dla Polskich kibiców: naprzeciw siebie stanęli dwaj reprezentanci Polski: Wojciech Szczęsny i Kamil Glik.

W pierwszej połowie meczu obie ekipy toczyły ze sobą wyrównaną walkę. Obie ekipy miały swoje szanse, zagrożenie w polu karnym Romy próbował stworzyć  Josef Martinez, a rzymianie próbowali zaskoczyć rywali strzałami z dystansu. Jedyna bramka w tej części gry padła w 35. minucie po rzucie karnym: Andrea Belotti pewnie pokonał Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze na wyrównanie czekali do 65. minuty, choć już wcześniej domagali się rzutu karnego za zagranie rywali ręką w polu karnym. Dwadzieścia minut po przerwie dośrodkowanie Diego Perottiego wykorzystał Kostas Manolas, który strzałem głową skierował piłkę do bramki rywali. W 80. minucie było 1:2. Obrońcy Romy nie potrafili przeciąć dośrodkowania z prawej strony, a zrobił to Josef Martinez pakując piłkę do siatki.

Wydawało się, że Torino dowiezie sukces do końca, gdy w 86. minucie na boisko wszedł Francesco Totti. Wiele mówiło się ostatnio o jego sporach z trenerem, ale gdy piłkarz pojawił się na placu gry, sprawy te odeszły na dalszy plan. Chwilę później bramkarz rywali wyciągał piłkę z siatki, gdy legendarny napastnik trącił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie był koniec show  Tottiego. Gdy w 89. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, to on skutecznie egzekwował rzut karny. Kapitalna końcówka, trzy gole w dziesięć minut i 3:2 dla Romy, która umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

W drugim "polskim" meczu Empoli - z Piotrem Zielińskim w składzie, zmierzyło się z Hellas Werona, którego barwy reprezentuje Paweł Wszołek. Obaj Polacy zagrali całe spotkanie, Empoli wygrało 1:0, a bramkę zdobył Massimo Maccarone. Jakub Błaszczykowski rozegrał 90 minut w barwach Fiorentiny w przegranym 1:2 wyjazdowym meczu z Udinese.

Coraz bliżej piątego z rzędu tytułu mistrza Włoch są piłkarze Juventusu. W środę pokonali Lazio Rzym 3:0 i cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek prowadzą w tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad Napoli.