Neymar odpuszcza Copa America! Chce zagrać w Rio

Inne
Neymar odpuszcza Copa America! Chce zagrać w Rio
fot. PAP

Jeden z najlepszych obecnie piłkarzy reprezentacji Brazylii Neymar weźmie udział w igrzyskach w Rio de Janeiro. Nie wystąpi jednak w Copa America, bo jego klub FC Barcelona wyraził zgodę na udział tylko w jednym z dwóch turniejów.

W komunikacie wydanym przez kataloński klub są podziękowania dla brazylijskiego związku, który zaakceptował propozycję Barcelony, by Neymar nie był za bardzo eksploatowany. Dla krajowej federacji ważniejsze jest, by wziął udział w igrzyskach, niż w mistrzostwach Ameryki Południowej.

 

Brazylijczycy jeszcze nigdy nie zdobyli złotego medalu olimpijskiego w ich sporcie narodowym. Cztery lata temu przegrali w finale z Meksykiem. W turnieju olimpijskim drużyny są oparte na zawodnikach do lat 23, ale selekcjonerzy mogą skorzystać także z trzech starszych piłkarzy. Jednym z nich będzie 24-letni Neymar.

 

W grupie A zmierzą się z Republiką Południowej Afryki, Irakiem i Danią. Mecz otwarcia, w którym gospodarze zmierzą się z ekipą afrykańską, zostanie rozegrany 4 sierpnia w Brasilii, w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia igrzysk.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze