Ekstraliga: Orzeł Łódź wypożyczył Tomasza Gapińskiego

Żużel
Ekstraliga: Orzeł Łódź wypożyczył Tomasza Gapińskiego
fot. PAP

Tomasz Gapiński w tym sezonie będzie reprezentował barwy występującego w 1. lidze żużlowej klubu Orzeł Łódź. Siedmiokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski w piątek został wypożyczony ze Stali Gorzów Wlkp. W nowym zespole może zadebiutować w niedzielę.

Jak poinformował zecznik prasowy Orła Tomasz Brzeziński, 33-letni żużlowiec z łódzkim klubem podpisał umowę do końca sezonu. Dodał, że Gapiński już przed rozpoczęciem rozgrywek rozmawiał z działaczami Orła na temat kontraktu, ale wówczas "rozbieżności były zbyt duże".

 

Gapiński jest wychowankiem Polonii Piła. W czwartek wywalczył w Opolu awans do półfinału MP, w których przed rokiem zdobył brązowy medal. W ekstralidze występował m.in. barwach Polonii, WTS Wrocław, Włókniarza Częstochowa, Polonii Bydgoszcz i Stali, w których zdobył siedem medali drużynowych mistrzostw Polski.

 

Gapiński w drużynie Orła może zadebiutować w niedzielnym meczu 5. kolejki przed własną publicznością z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Oba zespoły w tym sezonie rozegrały po dwa mecze. Orzeł zajmuje w tabeli szóste miejsce, a Wybrzeże jest trzecie.

 

Nowym zawodnikiem Orła został również wypożyczony z KS Toruń Tomasz Przywieczerski. To młodzieżowiec, będący alternatywą dla Oskara Bobera i Michała Piosickiego.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze