Infantino w obronie robotników budowlanych w Katarze

Piłka nożna
Infantino w obronie robotników budowlanych w Katarze
fot. PAP

Przebywający w Katarze prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino zaapelował do organizatorów mistrzostw świata 2022 o dobre traktowanie robotników pracujących przy budowie stadionów i innych obiektów sportowych.

Infantino zapowiedział powołanie specjalnego komitetu do monitorowania warunków pracy na budowach stadionów w Katarze.

 

Prezydent FIFA spotkał się z premierem rządu katarskiego Abdullahem bin Nasser Al-Thanim, który zapewnił szefa FIFA, że jego administracja zadba o stworzenie godziwych warunków pracy dla wszystkich robotników zatrudnionych przy budowie obiektów sportowych.

 

To efekt coraz częściej pojawiających się bardzo krytycznych opinii na temat warunków ich pracy w Katarze, gdzie nagminnie łamane są prawa pracownicze.

 

Ostatnio raport w tej sprawie przedstawiła Amnesty International, która ujawniła przypadki pracy przymusowej, jakie zostały wykryte na budowach w państwie-organizatorze piłkarskiego mundialu 2022 roku.

 

Na pytanie, czy FIFA rozważa możliwość przeniesienia turnieju do innego państwa ze względu na ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne, Infantino kategorycznie stwierdził, że "World Cup oczywiście odbędzie się w Katarze w 2022".

ko, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie