Łatwe zwycięstwo Borussii. Bayern coraz bliżej tytułu

Pomimo zwycięstwa 2:0 z Herthą Berlin piłkarze Bayernu Monachium będą musieli jeszcze poczekać z fetowaniem mistrzowskiego tytułu ponieważ Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:0. Podopieczni Pepa Guardioli będą mieli szansę przypieczętować triumf w lidze w następnej kolejce w meczu przeciwko Borussii Mönchengladbach. Drużyna Łukasza Piszczka podejmie u siebie VfL Wolfsburg.

Mecz Herthy z Bayernem był niekwestionowanym hitem 31. kolejki Bundesligi. Aspirującej do zajęcia trzeciego miejsca w tabeli drużynie z Berlina nie udało się jednak przerwać kiepskiej serii trzech meczów bez zwycięstwa i ich szanse na zakończenie sezonu na podium maleją. Przed meczem lider z Monachium był zdecydowanym faowrytem, ale piłkarze Pala Dardai uczynili ze Stadionu Olimpijskiego istną twierdzę - "Die Alte Dame" w tym sezonie doznała tylko jednej porażki przed własną publicznością.

Już pierwsze minuty pokazały jak trudne zadanie czeka "Bawaczyków". Hertha ruszyła do ataku, od początku starając się przejąć inicjatywę. Po kwadransie gry do głosu doszli goście, którzy długo rozgrywali piłkę szukając dziury w defensywie Herthy. W 20. minucie po strzale Mitchella Weisera piłka trafiła w rękę stopera Bayernu, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. W drużynie gospodarzy dobrze między słupkami spisywał się Thomas Kraft, który umiejętnie skracał pole gry uniemożliwiając graczom Bayernu wychodzenie na czyste pozycje. Do przerwy kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku, gdzie żadna ze stron nie forsowała zbytnio tempa meczu.

Kilka minut po wznowieniu gry po przerwie goście przeprowadzili szybką akcję zakończoną golem Arturo Vidala. Chilijski piłkarz został obsłużony świetnym podaniem przez Mario Goetze. Jego strzał odbił się jeszcze od kolana gracza Herthy i myląc bramkarza wpadł do siatki. Po uzyskaniu prowadzenia goście przeważali i dążyli do podwyższenia wyniku. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania uaktywnił się Robert Lewandowski. Polski napastnik popędził wzdłuż linii końcowej i zdołał oddać strzał. Chwilę wcześniej bramkarz Herthy omal nie stracił piłki na rzecz "Lewego" i Goetze. Wynik spotkania ustalił w 79. minucie Douglas Costa, który kapitalnie uderzył piłkę, a ta wpadła pod poprzeczkę bramki Herthy. Robert Lewandowski został zmieniony w 83. minucie przez Javiego Martineza.

W drugim niezwykle istotnym dla losów mistrzowskiego tytułu meczu drużyna Thomasa Tuchela pewnie pokonała "Szwabów" 3:0. Żółto-czarni musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Pierre-Emericka Aubameyanga. W ekipie gospodarzy od pierwszej minuty zagrał Przemysław Tytoń, który na pewno nie zaliczy tego spotkania do udanych. Polski golkiper dołożył swoją cegiełkę przy trafieniu Christiana Pulisicia. Tytoń źle odbił niezbyt mocno uderzoną piłkę, która trafiła do reprezentanta USA i było 2:0. Przy pozostałych dwóch trafieniach reprezentant Polski był bezradny. Gospodarze mogli stracić jeszcze jednego gola, lecz po akcji Mchitarjana i uderzeniu Moritza Leitnera Tytoń sparował piłkę na spojenie słupka z poprzeczką. Cały mecz w barwach "BVB" rozegrał Łukasz Piszczek.

VfB wciąż nie jest pewne utrzymania. Z kolei Borussia nadal traci do Bayernu 7 punktów i teoretycznie może jeszcze sięgnąć po mistrzostwo kraju.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Bramki: Vidal 48', Costa 79'

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 0:3 (0:1)

Bramki: Kagawa 21', Mchitarjan 56', Pulisić 45'

1. FC Köln - SV Darmstadt 98 4:1 (2:1)
Bramki: Modeste 4', 35', Risse 52', 75' - Gondorf 12'

FC Ingolstadt 04 - Hannover 96 2:2 (2:0)
Bramki: Morales 10', Hartmann 25' - Sakai 58', Kiyotake 82'

VfL Wolfsburg - FC Augsburg 0:2 (0:1)
Bramki: Finnbogason 1', Altintop 57'

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayer Leverkusen 2:3 (2:0)

Bramki: Choupo-Moting 14', Sane 29' - Brandt 54', Karim Bellarabi 56', Javier Hernandez 60'