Li Qian w finale debla w Warszawie

Inne
Li Qian w finale debla w Warszawie
fot. PAP

Brązowe medalistki mistrzostw świata i Europy Li Qian (Polska) i Li Jie (Holandia) pokonały Japonki Yui Hamamoto i Hinę Hayatę 3:0 (11:6, 11:7, 11:6) w półfinale gry podwójnej World Touru w tenisie stołowym w Warszawie.

W niedzielnym finale polsko-holenderski duet, prowadzony przez trenerów Zbigniewa Nęcka i Jelenę Timinę, zagra z Jeon Jihee i Yang Haeun z Korei Południowej.

 

"Mamy debel na wysokim poziomie światowym i to nie był przypadek, że jako jedyny zdobył medal dla Europy w ubiegłorocznych MŚ w chińskim Suzhou. Obie zawodniczki Li są bardzo mocne indywidualnie, pasują do siebie stylowo. Mają one spore perspektywy na najbliższe lata i mogą nam przynieść jeszcze wiele radości. My z trenerką Timiną, kiedyś świetną defensorką, też znamy się od wielu lat" - powiedział Nęcek, szkoleniowiec SPAR-Zamek Tarnobrzeg, a w kadrze pomagający selekcjonerowi Michałowi Dziubańskiemu.

 

Li Qian i Li Jie są rozstawione na Torwarze z numerem 6., zaś Jeon Jihee, Yang Haeun - 1.

 

W czerwcu, w ramach przygotowań do igrzysk w Rio, Li Qian ma wystąpić w turniejach World Tour w Korei Płd. i Japonii. Na olimpiadzie zagrają również Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka.

 

W finale męskiej gry podwójnej na Torwarze rywalizować będą sami Japończycy - Masataka Morizono i Yuya Oshima spotkają się z Koki Niwą i Maharu Yoshimurą, który w tym sezonie był zgłoszony do superligi przez Dekorglass Działdowo, ale nie zadebiutował.

 

Trzecie miejsca w tej konkurencji, grając w parach z rodakami, zajęli Włoch Niagol Stoyanov z 3S Polonii Bytom i Koreańczyk Jung Youngsik z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

 

Półfinały gry pojedynczej pingpongistek i pingpongistów odbędą się w niedzielne przedpołudnie, zaś po nich zaplanowano finały debli. Na koniec o tytuły zagrają singliści.

Wyniki półfinałów gry podwójnej:
   
   kobiety:
   Li Qian, Li Jie (Polska, Holandia) - Yui Hamamoto, Hina Hayata (Japonia)3:0 (11:6, 11:7, 11:6)
   Jeon Jihee, Yang Haeun (Korea Płd.) - Kasumi Ishikawa, Mima Ito (Japonia)3:2 (11:8, 13:11, 8:11, 7:11, 11:5)
   
   mężczyźni:
   Masataka Morizono, Yuya Oshima (Japonia) - Marco Rech Daldosso, Niagol Stoyanov (Włochy)3:0 (11:7, 11:6, 11:5)
   Koki Niwa, Maharu Yoshimura (Japonia) - Jung Youngsik, Lee Sangsu (Korea Płd.) 3:0 (11:4, 11:3, 11:7)
   
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze