WT w tenisie stołowym: Porażka Li Qian w finale

Inne
WT w tenisie stołowym: Porażka Li Qian w finale
fot. PAP

Li Qian (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) i reprezentująca Holandię Li Jie przegrały z Jeon Jihee i Yang Haeun (Korea Płd.) 0:3 (4:11, 10:12, 7:11) w finale gry podwójnej turnieju World Tour w tenisie stołowym w Warszawie.

Wcześniej polsko-holenderski debel, który w ubiegłym roku zdobył brązowe medale mistrzostw świata i Europy, wygrał trzy spotkania bez straty seta.

 

"Koreanki, z którymi już kiedyś przegrałyśmy, zagrały bardzo dobrze taktycznie i były lepsze od nas" - powiedziała 29-letnia Li Qian, dla której start w Polish Open był etapem przygotowań do trzecich igrzysk.

 

Od kilkunastu lat jej trenerem jest Zbigniew Nęcek. To pod jego wodzą w 2006 roku triumfowała w singlu w Pro Tourze (teraz nazwa - World Tour) Warszawie. Wówczas jeszcze reprezentowała Chiny, czyli kraj swego urodzenia.

 

"Zbyt wiele prostych błędów popełnił nasz duet, by wygrać choć seta, mimo że było blisko w drugim secie. Generalnie występ w finale był średni" - dodał Nęcek.

 

Szkoleniowcy obu zawodniczek o nazwisku Li - Nęcek i prowadząca Holenderki Jelena Timina (kiedyś reprezentantka Rosji) już zapowiedzieli, że w kolejnym sezonie Qian i Jie nadal będą wspólnie grać. "Pasują do siebie stylowo. A także życiowo, obie mają już dzieci, wróciły do sportu i mają plany na dalsze lata swych karier" - podsumował szkoleniowiec KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg, który w kadrze współpracuje z selekcjonerem Michałem Dziubańskim.

 

W męskim finale gry podwójnej Japończycy Masataka Morizono i Yuya Oshima pokonali rodaków Koki Niwę i Maharu Yoshimurę 3:0 (16:14, 11:8, 11:8).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie