Wyścig Dookoła Turcji: Niemiec nadal liderem

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął czwarte miejsce na drugim etapie i pozostał liderem wyścigu kolarskiego Dookoła Turcji. Poniedziałkową rywalizację w Kapadocji wygrał Hiszpan Pello Bilbao (Caja Rural). Polak stracił do niego siedem sekund.

Górzyste tereny tureckiego wyścigu przysporzyły Niemcowi wiele kłopotów. Na ostatnim wzniesieniu od reszty stawki oderwał się Pello Bilbao, który wygrał drugi etap. Tuż za nim uplasował się kolega z zespołu, Jose Goncalves.

Niemiec znajdował się w 15-osobowej grupie przewodzącej wyścigowi, a potrącony w końcówce spowodował... upadek innego Polaka, Sylwestra Szmyda (CCC Sprandi Polkowice). Dla Niemca wszystko jednak skończyło się happy endem, bowiem czwarta pozycja na mecie drugiego etapu pozwoliła mu zachować koszulkę lidera wyścigu i prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Nasz kolarz ma sześć sekund przewagi nad Bilbao, który drugi etap zakończył z czasem 4:18:51. Aż pięciu kolarzy grupy Caja, która do tej pory zdominowała wyścig. W klasyfikacji generalnej na dziesiątym miejscu znajduje się Szmyd, który etap drugi nie bez problemów zakończył na dwunastym miejscu.

Ośmioetapowy wyścig zakończy się 1 maja.