Znany kolarz niespodziewanie zakończył karierę

Inne
Znany kolarz niespodziewanie zakończył karierę
fot. PAP

Australijski kolarz Michael Rogers, trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas i brązowy medalista olimpijski z Aten (2004) w tej konkurencji, ogłosił w poniedziałek zakończenie kariery sportowej. Powodem była niewykryta wcześniej arytmia serca.

- Przeprowadzone w ostatnim czasie badania wykazały niewykrytą wcześniej arytmię, co w połączeniu z wrodzoną wadą serca, zdiagnozowaną w 2001 roku, oznacza, że moja kariera musi się zakończyć. Ostatnim wyścigiem, w którym wystartowałem, był w lutym Dubai Tour - napisał Rogers w liście opublikowanym na stronie internetowej rosyjskiej grupy Tinkoff.

 

36-letni Australijczyk ścigał się w zawodowym peletonie od 2001 roku. Mistrzem świata w jeździe na czas był w latach 2003-2005, a na koncie miał dwa zwycięstwa etapowe w Giro d'Italia i jedno w Tour de France - wszystkie w sezonie 2014. Wygrał również m.in. wyścigi Tour Down Under (2002), Dookoła Belgii (2003), Deutschland Tour (2003), Dookoła Kalifornii (2010), Dookoła Andaluzji (2010) oraz Dookoła Bawarii (2012).

 

W grupie Tinkoff jeździł m.in. z Rafałem Majką, Maciejem Bodnarem i Pawłem Poljańskim.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze