Kwiatkowski trzeci w prologu Tour de Romandie! (WIDEO)

Michał Kwiatkowski zajął najniższy stopień podium w mierzącym niecałe cztery kilometry prologu wprowadzającym nas w wyścig Tour de Romandie 2016. Wygrał Jon Izagirre z zespołu Movistar, który nad Polakiem miał siedem sekund przewagi.

Na starcie prologu Tour de Romandie (3,950m) stanęło pięciu Polaków, jednak usatysfakcjonowany może być tylko Kwiatkowski jadący w barwach zespołu Sky, który zakończył wyścig z trzecim w stawce czasem 5min 40sek. Polak w prologu triumfował w 2014 roku, a w tegorocznej edycji musiał ustąpić Jonowi Izagirre (5:33) i Tomowi Dumoulinowi z zespołu Giant Alpecin (5:39).

Przed dwoma laty kolarze mieli do pokonania nieco dłuższy dystans (5,570m), a na tak krótki odcinek Izagirre zyskał zaskakująco dużą przewagę. W stawce stu sześćdziesięciu zawodników pozostali Polacy zajęli odległe lokaty: 68. był Rafał Majka, 79. Łukasz Wiśniowski, a pod koniec setki sklasyfikowani zostali Paweł Poljański i Tomasz Marczyński.

Pod koniec wyścigu warunki panujące na trasie znacznie utrudniały kierowcom dojazd do mety: padał bowiem deszcz i śnieg. Tour de Romandie 2016 potrwa do niedzieli, a transmisje z wyścigu transmitowane będą na sportowych antenach Polsatu.

Wyniki prologu, jazdy ind. na czas w La Chaux-de-Fonds (3,9 km), oraz klasyfikacja generalna: