Drużyna Gwiazd LM: Gracze Vive Tauronu i Orlen Wisły nominowani

Piłka ręczna
Drużyna Gwiazd LM: Gracze Vive Tauronu i Orlen Wisły nominowani
fot. PAP
Michał Jurecki ma szansę by zostać najlepszym lewym rozgrywającym LM 2015/2016

Dwóch graczy Orlen Wisły Płock oraz czterech Vive Tauronu Kielce znalazło się wśród nominowanych do Drużyny Gwiazd Ligi Mistrzów 2015/2016. Oprócz tego o tytuł najlepszego trenera, w głosowaniu internautów powalczy szkoleniowiec kielczan Tałant Dujszebajew.

Orlen Wisła Płock rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zakończyła na 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość Vardaru Skopje. Dobre wyniki płocczan w wielu meczach było uzależnione od postawy Rodrigo Corralesa, który wielokrotnie ratował skórę kolegów. Został dzięki temu nominowany nagrody dla najlepszego bramkarza. Za rywali Hiszpan ma między innymi słynnych Thierry'ego Omeyera czy Mathiassa Anderssona.

Drugim graczem wicemistrza Polski, który ma szansę by znaleźć się w najlepszej siódemce LM 2015/2016 jest kołowy Tiago Rocha. Portugalczyk zwrócił uwagę ekspertów, ale szanse na wygraną ma raczej nikłe. Dlaczego? A to dlatego, że wśród pięciu nominowanych jest także Julen Aginagalde, uważany powszechnie z najlepszego zawodnika na tej pozycji na świecie.

Hiszpan jest jednym z czterech piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce, którzy powalczą o miejsce w "pierwszym składzie". Docenione zostały także kieleckie skrzydła, które tworzą: leworęczny Manuel Strlek i rzucający prawą ręką Tobias Reichmann. O miano najlepszego lewego rozgrywającego bił się będzie z kolei jedyny Polak wśród nominowanych - Michał Jurecki. Cała czwórka z Kielc znalazła się ju z w tym roku w Drużynie Gwiazd Euro 2016.

Do tego najlepszym trenerem internauci mogą wybrać szkoleniowca Vive Tauronu Tałanta Dujszebajewa. By tak się stało muszą oddać swój głos do 24 maja. Drużyna Gwiazd zostanie zaprezentowana podczas finałowego weekendu, to jest w dniach 28-29 maja w Kolonii. Swój głos można oddać TUTAJ.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze