Orlen Wisła Płock rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zakończyła na 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość Vardaru Skopje. Dobre wyniki płocczan w wielu meczach było uzależnione od postawy Rodrigo Corralesa, który wielokrotnie ratował skórę kolegów. Został dzięki temu nominowany nagrody dla najlepszego bramkarza. Za rywali Hiszpan ma między innymi słynnych Thierry'ego Omeyera czy Mathiassa Anderssona.

Drugim graczem wicemistrza Polski, który ma szansę by znaleźć się w najlepszej siódemce LM 2015/2016 jest kołowy Tiago Rocha. Portugalczyk zwrócił uwagę ekspertów, ale szanse na wygraną ma raczej nikłe. Dlaczego? A to dlatego, że wśród pięciu nominowanych jest także Julen Aginagalde, uważany powszechnie z najlepszego zawodnika na tej pozycji na świecie.

Hiszpan jest jednym z czterech piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce, którzy powalczą o miejsce w "pierwszym składzie". Docenione zostały także kieleckie skrzydła, które tworzą: leworęczny Manuel Strlek i rzucający prawą ręką Tobias Reichmann. O miano najlepszego lewego rozgrywającego bił się będzie z kolei jedyny Polak wśród nominowanych - Michał Jurecki. Cała czwórka z Kielc znalazła się ju z w tym roku w Drużynie Gwiazd Euro 2016.

Do tego najlepszym trenerem internauci mogą wybrać szkoleniowca Vive Tauronu Tałanta Dujszebajewa. By tak się stało muszą oddać swój głos do 24 maja. Drużyna Gwiazd zostanie zaprezentowana podczas finałowego weekendu, to jest w dniach 28-29 maja w Kolonii. Swój głos można oddać TUTAJ.