Li Qian: Jestem dumna, że mogę grać dla Polski

Inne

Na 100 dni do igrzysk absolutnie wyjątkowa odsłona cyklu Przepraszam, którędy do Rio. Po raz pierwszy w historii Od(s)powiedź Olimpijczyka wypełniona została w języku… chińskim. Poznajcie Li Qian - reprezentantkę Polski w tenisie stołowym, która w Rio w biało-czerwonych barwach na igrzyskach wystąpi już po raz trzeci.

Urodzona w Chinach Li Qian w Polsce po raz pierwszy pojawiła się 14 lat temu, w 2002 roku. 5 lat później otrzymała obywatelstwo naszego kraju, by w 2008 roku, jako pierwsza tenisistka stołowa w historii reprezentować biało-czerwone barwy na igrzyskach olimpijskich. Cztery lata temu w Londynie też startowała. Przepustkę do Rio zagwarantowała sobie jako pierwsza z reprezentacji, dwa tygodnie temu podczas europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w szwedzkim Halmstad. Jest aktualną brązową medalistką mistrzostw świata w deblu i ma chrapkę na medal w Rio – oczywiście dla Polski!

 

Poniżej oryginalna Od(s)powiedź Li Qian w wersji pisanej! Jeżeli nie potraficie, czytać po chińsku…, koniecznie zobaczcie wywiad w wersji wideo – Li Qian w 100% po polsku!

 

 

 

Li Qian jako jedyna z reprezentacji Polski wywalczyła bilet do Rio bezpośrednio z turnieju kwalifikacyjnego. Pozostali nasi reprezentanci będą kwalifikować się na igrzyska z oficjalnego rankingu, który opublikowany zostanie w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie już wiadomo, że w Rio zobaczymy jeszcze Katarzynę Grzybowską i dwóch Polaków w turniejach indywidualnych oraz oba nasze zespoły w turniejach drużynowych! Od(s)powiedź wybierającego się do Rio aktualnego mistrza Polski – Daniela Góraka – do zobaczenia TUTAJ!

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze