U Hiszpanów Nadal, u Włochów Pellegrini poniosą flagę w Rio

Inne
U Hiszpanów Nadal, u Włochów Pellegrini poniosą flagę w Rio
fot. PAP/EPA
Rafael Nadal

Hiszpański Komitet Olimpijski poinformował w środę, że słynny tenisista Rafael Nadal będzie niósł flagę tego kraju podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro. Pływaczka Federica Pellegrini będzie chorążym włoskiej reprezentacji i poniesie flagę swojego kraju w paradzie w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

29-letni Nadal, triumfator 14 turniejów wielkoszlemowych, poprzednio został wybrany chorążym hiszpańskiej reprezentacji w Londynie w 2012 roku. Wtedy jednak z powodu kontuzji wycofał się z olimpijskiej rywalizacji, a zamiast niego flagę Hiszpanii niósł koszykarz Pau Gasol.

 

Decyzji władz hiszpańskiego sportu o nominacji Nadala zapadła dwa dni po decyzji tenisisty, który pozwał do sądu byłą minister francuskiego rządu Roselyne Bachelot. W marcu go pomówiła, twierdząc na antenie telewizji, że miał pozytywny wynik testu antydopingowego.

 

W dniu otwarcia, 5 sierpnia, będzie obchodziła 28. urodziny. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet związanych ze sportem we Włoszech.

 

W igrzyskach w Atenach w 2004 roku jako 16-latka zdobyła srebrny medal olimpijski na 200 m st. dowolnym. Cztery lata później w Pekinie sięgnęła na tym dystansie po złoto. Stawała na podium sześciu kolejnych mistrzostw świata. Ma w dorobku siedem medali tej imprezy, w tym cztery złote.

mjr, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie