Na ogromną kwotę ma wpływ fakt, że umowa piłkarza z Borussią Dortmund kończy się dopiero w czerwcu 2020 roku. Gabończyk od dwóch lat godnie zastępuje na szpicy BVB Roberta Lewandowskiego. Świetna dyspozycja strzelecka w tym sezonie sprawiła, że mnóstwo klubów ze Starego Kontynentu chce mieć w swoich szeregach wychowanka Milanu.

 

W ostatnim czasie do zainteresowania angielskich klubów odniósł się sam zawodnik, który przyznał, że wyspiarski styl bardzo mu się podoba. Być może po trzecim sezonie gry w barwach BVB reprezentant Gabonu będzie chciał spróbować nowych wyzwań.

 

Aubameyang znajduje się w kręgu zainteresowań Chelsea oraz Realu Madryt. Napastnik urodzony we francuskim Laval jest prawdziwą maszyną do strzelania goli. W 28 meczach Bundesligi zdobył aż 23 bramki oraz zanotował sześć asyst. W klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Robertowi Lewandowskiemu (27 bramek). Łącznie na trzech frontach (Bundesliga, Puchar Niemiec i Liga Europy) Aubameyang w 45 meczach strzelił 37 goli i zaliczył 12 asyst.