Makarainen zdecydowała się przedłużyć karierę o dwa lata

Zimowe
Makarainen zdecydowała się przedłużyć karierę o dwa lata
fot.PAP/EPA

Fińska biathlonistka Kaisa Makarainen, która zamierzała zakończyć karierę po marcowych mistrzostwach świata w Oslo, oświadczyła w czwartek, że będzie startować jeszcze dwa lata.

Jej celem poza zimowymi igrzyskami olimpijskimi w PyeongChang w 2018 roku jest także start w przyszłorocznych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. - Zrobiłam konkretną ocenę swoich możliwości i planów, po czym zawarłam sama ze sobą kontrakt o nazwie 1+1, czyli na kolejne dwa lata startów - powiedziała Finka, która w Oslo zdobyła brązowy medal w biegu masowym.

 

Jest to wiadomość ciesząca cały kraj, ponieważ Kaisa w ubiegłych sezonach godnie reprezentowała Finlandię i była jedyną osobą w sportach zimowych, która była w stanie rywalizować ze światową elitą i stawała na podium - ocenił kanał fińskiej telewizji YLE.

 

W dalszym ciągu to biathlon jest moją główną dyscypliną, lecz konkurencje biegowe w Lahti, na własnym terenie, są bardzo kuszące, więc zamierzam tam wystartować pod warunkiem, że wywalczę miejsce w reprezentacji - powiedziała Makarainen.

 

33-letnia Finka w swojej karierze dwa razy wygrała Puchar Świata w punktacji generalnej w sezonach 2010/2011 i 2013/2014 oraz zdobyła pięć medali mistrzostw świata - złoty (2011), srebrny (2011) i trzy brązowe (2012, 2015 i 2016).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie