1 liga: Wisła Płock bliżej awansu, Stomil Olsztyn bliżej utrzymania

Wisła Płock po słabym meczu zremisowała ze Stomilem Olsztyn 0:0. Gospodarze są bliżej awansu, Stomil bliżej utrzymania - podsumował Wojciech Kowalczyk Ale tak naprawdę przecież wszyscy spodziewali się zwycięstwa Wisły.

Mecz wicelidera 1 ligi z jej siódmym zespołem nie zapowiadał się na wyrównany. Stomil bowiem nie wygrał jeszcze w rundzie wiosennej nawet jednego meczu. Tym większe było zaskoczenie, gdy pierwsza połowa kończyła się bezbramkowym remisem.

Przed przerwą Wisła miała w zasadzie tylko dwie dogodne sytuacje. W 11. minucie Maksymilian Rogalski huknął prawie z 40 metrów, wprawiając w lekkie zakłopotanie. Ostatecznie bramkarz Stomilu sparował piłkę przed siebie, a jeden z obrońców zażegnał niebezpieczeństwo wybijąc ją na aut.

W 24. minucie Damian Byrtek nieszczęśliwie sfaulował Michała Trzeciakiewicza. Nieszczęśliwie dla siebie. Obrońca Wisły Płock opuścił boisko na noszach, a zmienił go Bartłomiej Sielewski. Jak się później okazało, Byrtek ma wybity bark i pojechał do szpitala.

W 45. minucie najlepsza sytuację pierwszej połowy stworzył sobie Damian Piotrowski. Skrzydłowy Wisły holował piłkę lewą flanką, wszedł w pole karne i huknąl z ostrego kąta na bramkę Piotra Skiby. Bramkarz koniuszkami palców wybił piłkę na rzut rożny... To nie była najciekawsza pierwsza połowa, jaką oglądaliśmy.

Po przerwie wcale nie było lepiej. W 58. minucie niecelnie główkował Cezary Stefańczyk, w 70. minucie niecelnie sprzed pola karnego strzelał Piotrowski, a dwie minuty później znów niecelna główka tyle że Mikoła Lebedyńskiego. Stomil postawił we własnym polu karnym chyba jakiś autobus.

Mecz zakończył kapitalny strzał z około 30 metrów Piotra Wlazło. Bramkarz Stomilu wybił piłkę z najwyższym trudem. Była 90. minuta. Po chwili sędzia zagwizdal po raz ostatni.

Wisła Płock - Stomil Olsztyn 0:0

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek (26. Bartłomiej Sielewski), Patryk Stępiński - Damian Piotrowski (82. Fabian Hiszpański), Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Wojciech Łuczak (70. Emil Drozdowicz), Arkadiusz Reca - Mikołaj Lebedyński.

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełna, Jarosław Ratajczak - Karol Żwir, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Michał Trzeciakiewicz (68. Piotr Głowacki), Tsubasa Nishi (75. Paweł Głowacki) - Rafał Kujawa