CEVO: SK lepsze od Dignitas w meczu o awans

E-sport

Poznaliśmy kolejną drużynę, która awansowała do ćwierćfinału rozgrywek CEVO Gfinity Professsional Season 9 z grupy B obok Tempo Storm. W pojedynku duńskich zespołów lepszym okazał się SK Gaming, który wygrał w bratobójczym pojedynku 2:0 (Cobblestone 16:3, Overpass 16:11).

SK Gaming z animuszem rozpoczęło na mapie de_cobblestone. Co prawda Pimp i spółka nie zdołali wygrać rundy pistoletowej i kolejnych dwóch na "eco", lecz kolejne zaczęły trafiać właśnie na ich konto. Od stanu 3-0 byliśmy świadkami jednostronnego widowiska, w którym na próżno było szukać jakichkolwiek błędnych zagrań po stronie SK Gaming. Przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia i można było zauważyć, że po pierwszej połowie (12-3) ich nadzieje na dobry wynik całkowicie zgasły. Ostatecznie pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16-3.

Fani Team Dignitas liczyli na odpowiedź swoich ulubieńców na kolejnej mapie - de_overpass. Tutaj gra byłą o wiele bardziej wyrównana, choć i tak z przewagą dla rozpędzonego SK. Ci rozpoczęli po stronie atakującej, gdzie ich poczynania znów nie odbiegały zbyt daleko od ideału, co potwierdzał tylko wynik 11:4 do przerwy! Kiedy wydawało się, że to będzie kolejne szybkie zwycięstwo, w pewnym momencie obudzili się gracze Dignitas, którzy zaliczyli aż siedem wygranych rund. To okazało się jednak zbyt mało i triumf należał do ich rodaków. Taki obrót spraw dawał SK Gaming pewny awans do dalszej fazy rozgrywek CEVO Gfinity S9.