Tomasz Wójtowicz wyróżniony przez PKOl

Siatkówka
Tomasz Wójtowicz wyróżniony przez PKOl
fot. PAP

Jednym z wyróżnionych w kategorii "Całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu" został mistrz olimpijski i świata Tomasz Wójtowicz, obecnie ekspert i komentator sportowych stacji Polsatu.

- To jest prawidłowa droga sportowa – czysta gra. Uczciwe zachowanie jest także ważne w życiu codziennym, poza boiskiem, kiedy już skończyło się granie. Zasady fair play są potrzebne i myślę, że gdyby każdy ich przestrzegał, to sport i nie tylko, byłby o wiele lepszy, a wzajemne funkcjonowanie - łatwiejsze - powiedział Tomasz Wójtowicz.

Był nominowany do grona ośmiu najlepszych siatkarzy i amerykańskiej Galerii Sławy. W narodowych barwach rozegrał 325 spotkań (1973-1984). Po igrzyskach w Moskwie wyjechał do Włoch, gdzie przez osiem lat występował m.in. w Modenie. Po powrocie do kraju w 1990 roku został przedsiębiorcą w rodzinnym Lublinie. Otrzymał wiele wyróżnień m.in. dwukrotnie został odznaczony Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe.

- Myślę, że nagroda od Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest ukoronowaniem pełnej kariery sportowej, ale też całej drogi mojego życia. Zasady fair play trzeba obrać za swoje motto i według nich postępować. Gdyby każdy się nimi kierował sport byłby piękniejszy - uważa Tomasz Wójtowicz.

jb, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze