CEVO: SK Gaming finalistą turnieju!

E-sport

W półfinałowym meczu rozgrywanym w ramach CEVO Gfinity Professional Season 9, naprzeciw siebie stanęły formacje SK Gaming oraz HellRaisers. Górą okazali się ci pierwsi, wygrywając wszystkie trzy mapy (Dust 2 10:16, Overpass 14:16, Cobblestone 3:16). To z kolei pozwoliło im jako pierwszym awansować do wielkiego finału turnieju.

Na pierwszej mapie, de_dust2, od wygranej pistoletówki rozpoczęli reprezentanci SK Gaming. Duńczycy grali po stronie atakującej i bardzo dobrze radzili sobie z przeciwnikami, którzy starali się zaskoczyć ich "forsując". To jednak na nic się zdało. Wkrótce SK Gaming wypracowało sobie aż 8-punktową przewagę, co zmusiło rywali do poproszenia o przerwę taktyczną. Ostatecznie pierwsza odsłona mapy zakończyła się wynikiem 12:3. Po zmianie stron nadal przeważali Skandynawowie, którzy wygrali pistoletówkę. Niedługo później jednak obraz gry uległ całkowitemu odwróceniu i po kilkunastu minutach to SK Gaming zaczęło przegrywać. W końcowych rundach Duńczycy poprosili o przerwę taktyczną, co okazało się bardzo dobrym wyborem i ostatecznie zdołali wygrać mapę 16:10.

Na kolejnej lokacji, de_overpass, byliśmy świadkami jeszcze bardziej wyrównanego starcia. Znów lepiej rozpoczęli Skandynawowie, lecz z czasem oglądaliśmy obustronną wymianę ciosów, która doprowadziła przed zmianą stron do rezultatu 7:8 dla HellRaisers. Po zmianie stron znów w rundzie pistoletowej lepsi okazali się SK, lecz ich dominacja trwała krótko. Obie ekipy szły "łeb w łeb", lecz znów w ostatnich rundach to Pimp i spółka byli lepsi. Wynik 16:14 dał im prowadzenie 2:0.

Trzecia mapa, de_cobblestone, została niemal całkowicie zdominowana przez SK Gaming. Rywale nie mieli nic do powiedzenia. Spotkanie mijało bardzo szybko i wkrótce było 13:2. To podcięło skrzydła HellRaisers, którzy po zmianie stron zdołali ugrać już tylko jedną mapę. Rezultat 16:3 dawał więc pewny awans Duńczykom, którzy jako pierwsi weszli do finału turnieju.