Korona po dramatycznym meczu ogrywa Wisłę

Korona Kielce pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:2. Dla gospodarzy strzelali: Airam Cabrera, Dmitrij Wiechowcow i Siergiej Pilipczuk. Dla Wisły dwukrotnie zapunktował Paweł Brożek. Kielczanie przeskoczyli w tabeli krakowian i są pierwsi w grupie spadkowej!

Wisła z Rafałem Wolskim w szczytowej formie była w sobotę zdecydowanym faworytem. Były zawodnik Legii Warszawa miał w pierwszych minutach nawet sporo okazji - głównie z rzutów wolnych.

W drugiej minucie jego dośrodkowanie pewnie wyłapał jednak Dariusz Trela, a osiem minut później pomocnik trafił prosto w mur. No i zaczął się show Korony.

W 12. minucie Korona od dłuższego czasu pozostawała w polu karnym rywala. W końcu świetnym podaniem Airama Cabrerę obsłużył Siergiej Pilipczuk i Hiszpanowi wystarczyło już tylko dostawić stopę. Wiślacy twierdzili co prawda, że był spalony, ale sędzia Piotr Lasyk pozostał niewzruszony.

Pięć minut później gości dobił Dmitrij Wierchowcow. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartłomieja Pawłowskiego i strzale Pilipczuka Michał Miśkiewicz jeszcze zdołał sytuację uratować, ale przy dobitce Białorusina nie miał już szans.

Na kolejne emocje przyszło nam czekać do 62. minuty, kiedy Wisła zdobyła bramkę kontaktową. Fatalny błąd popełnił Radek Dejmek. Po dośrodkowaniu Zdenka Ondraska, czeski stoper skiksował i posłał "świecę" we własne pole karne. Do wysokiej piłki dopadł Paweł Brożek, który głową pokonał bezradnego Trelę. To jego 11. gol w tym sezonie.

Wiślacy cieszyli się jednak zaledwie trzy minuty. Po chwili Airam Cabrera z prawego skrzydła wrzucił piłke na pole karne, gdzie pozostawał niekryty Siergiej Pilipczuk. Ukrainiec po prostu wyskoczył i zdobył bramkę głową. 3:1. Pozamiatane. Wisłę było stać już tylko na gola honorowego autorstwa Paweła Brożka. Nie zdołała odrobić strat.

Korona Kielce 3-2 Wisła Kraków

Airam Cabrera 12, Dmitrij Wierchowcow 17, Siergiej Pilipczuk, 65 - Paweł Brożek 62, 90

Korona: 12. Dariusz Trela - 26. Bartosz Rymaniak, 13. Dmitrij Wierchowcow, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak - 5. Sergiej Pilipczuk (77, 28. Vladislavs Gabovs), 8. Vlastimir Jovanović, 27. Rafał Grzelak, 87. Aleksandrs Fertovs, 10. Bartłomiej Pawłowski (89, 77. Michał Przybyła) - 18. Airam Cabrera (71, 44. Łukasz Sekulski).

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 7. Witalij Bałaszow (46, 9. Rafał Boguski), 29. Krzysztof Mączyński, 21. Petar Brlek (46, 23. Paweł Brożek), 27. Rafał Wolski, 77. Wilde-Donald Guerrier (66, 13. Krzysztof Drzazga) - 14. Zdeněk Ondrášek.

żółte kartki: Fertovs, Pyłypczuk, Przybyła - Bałaszow, Głowacki, Jović.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

widzów: 6479.