Wieloletni zawodnik „Dumy Katalonii” przyczynił się do zbycia Pucharu Belgii. Ostatni mecz dla swojej byłej już drużyny rozegrał 10 kwietnia. Standard Liege wydał oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia, co było powodem skrócenia wypożyczenia Valdesa. „Na finiszu sezonu zdecydowaliśmy się dać więcej szans młodym zawodnikom, ponieważ wcześniej nie mogli występować ze względu na problemy zdrowotne. Standard Liege pragnie podziękować  Victorowi Valdesowi za wszystko, co zrobił dla klubu”.

 

21-krotny reprezentant Hiszpanii zawodnikiem Manchesteru United został w styczniu zeszłego roku na zasadzie wolnego transferu. Jednak w ekipie z Old Trafford zagrał tylko w dwóch spotkaniach.

 

Umowa wychowanka Barcelony z „Czerwonymi Diabłami” kończy się wraz z końcem czerwca. Wówczas były reprezentant Hiszpanii będzie to wzięcia za darmo.  Jednak angielski klub ma opcję przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Sytuacja Valdesa jest uzależniona od tego czy szkoleniowcem pozostanie Louis van Gaal. Holender zrezygnował z usług 34-latka po tym jak ten odmówił występu w drużynie U-21.