CF: Oto Legia Warszawa z Ligi Mistrzów! Legendy zagrały dla Kazimierza Deyny

Piłka nożna

Leszek Pisz, Jerzy Podbrożny, Radosław Michalski – liderzy Legii Warszawa, która 20 lat temu rywalizowała w Lidze Mistrzów, spotkali się w Starogardzie Gdańskim. Okazja była nie byle jaka - tamtejszy stadion otrzymał imię wielkiego piłkarza – Kazimierza Deyny. Zobacz nasz reportaż!

Deyna to legenda polskiego futbolu. To także legenda Starogardu Gdańskiego i ziemi kociewskiej. Właśnie tam 23 października 1947 roku przyszedł na świat późniejszy lider Legii Warszawa i reprezentacji Polski. 26 lat po śmierci wybitnego piłkarza stadion w Starogardzie otrzymał jego imię.

 

Z tej okazji w sobotę na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny pojawiła się gościnnie Legia Warszawa w składzie, który w sezonie 1995/1996 rywalizował jak równy z równym z Blackburn Rovers czy Spartakiem Moskwa w Lidze Mistrzów. W drużynie Legii wystąpili m.in. Pisz, Podbrożny, Michalski, Zbigniew Mandziejewicz, Grzegorz Lewandowski, Grzegorz Szamotulski, a także gościnnie uczestnik LM z Widzewem Łódź – Sławomir Majak.

 

W Starogardzie nie zabrakło więc legend, trenera kadry U-21 Marcina Dorny, który poprowadził trening dla lokalnej młodzieży, a także świetnej zabawy.

 

Reportaż ze Starogardu Gdańskiego zobacz w materiale wideo.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze