Jack zremisował z Bute, ale zachował pas mistrza świata WBC

Sporty walki
Jack zremisował z Bute, ale zachował pas mistrza świata WBC
fot. Youtube

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych szwedzki bokser Badou Jack zremisował w Waszyngtonie z Rumunem Lucianem Bute, co oznacza, że zachował pas mistrza świata federacji WBC w wadze junior półciężkiej.

Po 12 rundach dwaj sędziowie punktowali 114:114, a jeden wskazał na zwycięstwo Jacka 117:111.

"Chcielibyśmy być traktowani fair i byłoby dobrze dla boksu, aby pojawili się jacyś nowi sędziowie" - ocenił słynny pięściarz Floyd Mayweather Jr., który jest promotorem Jacka. Bokser dodał zaś: "Przegrałem może ostatnią rundą, ale byłem lepszy patrząc na cały pojedynek".

W zawodowej karierze Szwed ma na koncie 20 zwycięstw, porażkę i dwa remisy, zaś trenujący na stałe w Kanadzie Bute legitymuje się rekordem 32-3-1.

Na tej samej gali czempion IBF kategorii junior półciężkiej Brytyjczyk James DeGale (23-1) wygrał jednogłośnie na punkty z Meksykaninem Rogelio Mediną (36-7).

Być może za kilka miesięcy dojdzie do walki unifikacyjnej pomiędzy Jackiem i DeGale. "Chcę z nim rywalizować i będą gotowy w sierpniu lub we wrześniu. A z występu przeciwko Medinie nie jestem w pełni zadowolony" - oświadczył Anglik.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie