Lech Poznań - Legia Warszawa: Skrót finału Pucharu Polski 2015

W tegorocznym finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym ponownie zmierzą się Legia Warszawa i Lech Poznań. Równo rok temu na ławce trenerskiej spotkali się Maciej Skorża i Henning Berg, zaś oba zespoły stworzyły arcyciekawe widowisko, którego nieoczekiwanym bohaterem ze wzlotami i upadkami został... Tomasz Jodłowiec. Trofeum w górę wzniósł zespół z Łazienkowskiej po zwycięstwie 2:1. Przypomnijmy sobie skrót tamtego spotkania.

W dwudziestej minucie na prowadzenie wyszedł jednak późniejszy mistrz Polski, Lech Poznań. Tomasz Jodłowiec próbował upilnować Zaura Sadajewa, skutkiem czego w pechowy sposób skierował piłkę do własnej bramki obok bezradnego Dusana Kuciaka. Obu obcokrajowców uwikłanych w akcję otwierającą wynik w poniedziałek już nie zobaczymy.

Zobaczymy jednak Jodłowca, który zdołał odkupić swoje winy już kilkanaście minut później, a w ciągu ostatnich miesięcy został jednym z filarów reprezentacji Polski. Defensywny pomocnik Wojskowych równie przypadkowo co do własnej siatki, skierował piłkę do tej właściwej po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka z rzutu rożnego.

Mecz rozpoczął się od nowa, zaś napięcie rosło. Liczne sytuacje Lecha, który do przerwy oddał już kilkanaście strzałów na bramkę Kuciaka nie przełożyły się jednak na końcowy wynik. Legia w drugiej połowie się otrząsnęła i przeprowadziła akcję bramkową w 55. minucie. Piłkarze Henninga Berga wpakowali piłkę do bramki Gostomskiego po dograniu Tomasza Brzyskiego i dobitce Marka Saganowskiego z najbliższej odległości.

Zawodnicy Kolejorza podnosili ręce do góry sugerując spalonego, jednak chorągiewki sędziów pozostały w dole. W późniejszych fragmentach to Legia prowadziła grę i mogła podwyższyć rezultat, ten nie uległ już jednak zmianie. W końcówce boleśnie ucierpiał Michał Żyro, którego łokciem potraktował Barry Douglas żegnając się z murawą.

2 maja 2015: Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Jodłowiec 20 samobójcza – Jodłowiec 30, Saganowski 55

Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (69' Jevtić) – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski (79' Keita) – Sadajew (72' Formella)

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Kucharczyk, Duda (79' Masłowski), Guilherme (37' Żyro, 90' Kosecki) – Saganowski

Żółte kartki: Trałka, Douglas – Broź, Kucharczyk Czerwona kartka Douglas (88. za drugą żółtą)

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 45322

Skrót finału Pucharu Polski z roku 2015 w załączonym materiale wideo.