Biegiem uczczą rocznicę Konstytucji 3 Maja i będą promować szczyt NATO

Inne
Biegiem uczczą rocznicę Konstytucji 3 Maja i będą promować szczyt NATO
fot. PAP

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Obrony Narodowej i Korpusu Dyplomatycznego w Warszawie biegiem na dystansie 5 km uczczą 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednocześnie promować będą lipcowy szczyt NATO na Stadionie Narodowym.

"Grupę łatwo się rozpozna, ponieważ będzie ubrana w okazjonalne koszulki z logotypem szczytu na piersi" – powiedział PAP Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, które jest organizatorem imprezy.

Jak podkreślił, w ostatnich latach tradycją stały się akcje charytatywne. Biorąc udział w 26. Biegu Konstytucji 3 Maja będzie można pomóc pięcioletniemu Emilowi.

"Chłopiec urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Szansą na jego wyleczenie i uratowanie mu życia jest operacja serca w USA. Jeśli 200 zawodników przypnie we wtorek do koszulki kartkę +biegnę dla Emila+ i dotrze z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca" – poinformował Kuriata.

Start nastąpi o godz. 11 z Al. Hopfera (Park Agrykola). Trasa prowadzi ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego do mety przy Rozbrat. Pół godziny wcześniej pobiegną dzieci ze swoją ulubioną maskotką.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie