Energa Czarni zmiękczyli Twarde Pierniki!

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk pokonali Polski Cukier Toruń 84:71 w trzecim meczu ćwierćfinałowym Tauron Basket Ligi i tym samym prowadzi 2-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Mecz nr 4 w Słupsku w czwartek 5 maja o godz. 20.00.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie - po dwóch minutach i trafieniu Cheikha Mbodja prowadzili 8:0. Na to swoją serią 10:0 odpowiedzieli jednak torunianie, którzy po rzucie Łukasza Wiśniewskiego zdobyli przewagę. Polski Cukier potrafił wygrywać nawet czterema punktami po trójce Danny’ego Gibsona, ale Energa Czarni dość szybko opanowała sytuację i głównie dzięki Jerelowi Blassingame’owi i Demonte Harperowi było 24:23 dla słupszczan. Drugą część meczu ekipa trenera Donaldasa Kairysa zaczęła od sześciu kolejnych punktów i po trójce Grzegorza Surmacza prowadziła już 30:23. Goście radzili sobie słabiej w ataku, mimo że sporo od siebie dawali Łukasz Wiśniewski i Danny Gibson. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:34 po dwóch kolejnych rzutach Blassingame’a.

W trzeciej kwarcie Energa Czarni była nie do zatrzymania w ataku. Nadal czołowymi postaciami byli Demonte Harper i Jerel Blassingame, a dużo wnosił także Jarosław Mokros. Odpowiedzi Michała Michalaka i Maksyma Kornijenki nie wystarczały na rozpędzoną ekipę ze Słupska. Gospodarze po 30 minutach rywalizacji wygrywali aż 71:52. W czwartej kwarcie Polskiemu Cukrowi udało się odrobić część strat, ale stało się to dopiero w momencie, gdy wynik był już właściwie rozstrzygnięty. Mimo niezłej postawy Seana Denisona i Markeitha Cummingsa to słupszczanie odnieśli pewne zwycięstwo 84:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Demonte Harper z 19 punktami, czterema zbiórkami i czterema asystami. 16 punktów i dziewięć asyst dołożył Jerel Blassingame. W ekipie gości wyróżniał się Danny Gibson z 15 punktami i trzema asystami.

Energa Czarni prowadzi 2-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Mecz nr 4 w Słupsku w czwartek 5 maja o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy: Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń - 84:71 (24:23, 20:11, 27:18, 13:19).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Energi.

Energa Czarni Słupsk: Demonte Harper 19, Jerel Blassingame 16, Cheikh Mbodj 13, Jarosław Mokros 11, Mantas Cesnauskis 8, Justin Jackson 5, Łukasz Seweryn 5, Florian Campbell 4, Grzegorz Surmacz 3, Marek Zywert 0.

Polski Cukier Toruń: Danny Gibson 15, Łukasz Wiśniewski 12, Markeith Cummings 10, Maksym Kornijenko 9, Sean Denison 9, Krzysztof Sulima 8, Michał Michalak 6, Tomasz Śnieg 2, Kamil Michalski 0, Stevan Milosevic 0, Aleksander Perka 0.