Nowy libero w Asseco Resovii. Następca Igły?

Siatkówka
Nowy libero w Asseco Resovii. Następca Igły?
fot. CyfraSport

Po zakończeniu nauki w SMS Spała 18-letni libero Mateusz Masłowski wraca do Rzeszowa. Czy młody zawodnik typowany jest na długoletniego następcę Krzysztofa Ignaczaka? W Rzeszowie podpisał trzyletni kontrakt.

Mateusz Masłowski od początku swojej przygody związany był z AKS-em Rzeszów. Był wyróżniającą się postacią w zespołach młodzieżowych i zdobywał kolejno brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików (2013), Mistrzostwo Polski Kadetów (2013) i dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorów (2014, 2016) - na tych dwóch imprezach wybierany był najlepszym broniącym turnieju.

W barwach seniorskiej drużyny Asseco Resovii wystąpił pięciokrotnie. Zadebiutował w meczu z Transferem Bydgoszcz, zastępując kontuzjowanego... Krzysztofa Ignaczaka. Miał okazję zaprezentować się także w Lidze Mistrzów w starciu z Jihostroj Ceske Budejovice. Młody libero wciąż jest także reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych - na jego szyi zawisł złoty medal MŚ w Argentynie w 2015 roku.

Ostatnie dwa lata Mateusz spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie z sukcesami walczył na zapleczu PlusLigi. W obecnym sezonie jego zespół wywalczył historyczny awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

ch, assecoresovia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze