Echa brutalnych derbów: Nawet 10 meczów kary dla Dembele!

Piłka nożna

Sędzia Mark Clattenburg pokazał aż jedenaście żółtych kartek w poniedziałkowych derbach Londynu. Piłkarze Chelsea i przede wszystkim Tottenhamu w niektórych momentach kompletnie stracili nad sobą panowanie, czego efektem są kary nałożone przez FA.

Po raz pierwszy w historii Premier League zdarzyło się, by jedna z drużyn otrzymała aż dziewięć żółtych kartek! Piłkarze Tottenhamu, kiedy tylko stracili gola na 2:2, co było jednoznaczne z utratą szans na zdobycie pierwszego od 55 lat mistrzostwa kraju, stracili nad sobą panowanie i zaczęli polowanie na kości. Po samym wyrównaniu "Koguty" otrzymały cztery upomnienia. Wcześniej nie było lepiej...

Sędzia Clattenburg wysoko postawił sobie poprzeczkę, bo za niektóre przewinienia czerwona kartka po prostu się należała. Ostatecznie ani Erik Lamela - który stanął na dłoni Cesca Fabregasa - ani Kyle Walker - który kopnął Pedro - ani żadnen z innych graczy nie wyleciał z boiska. Pewne było jednak, że ktoś zostanie ukarany.

Najbardziej poszkodowany będzie Mousa Dembele, który w jednym ze starć z piłkarzami Chelsea, próbował wsadzić palec w oko Diego Coscie! Na razie zakaz gry wynosi trzy mecze, lecz wszystko wskazuje na to, że będzie on przedłużony. Mówi się nawet o dziesięcu spotkaniach zawieszenia! Zawodnik może odwołać się od tej decyzji do 5 maja do godziny 17.00.

Poza tym i Chelsea, i Tottenham zostaną ukarane za brak kontroli nad piłkarzami oraz członkami sztabu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie