Rosa Radom w półfinale Tauron Basket Ligi

Koszykarze Rosy Radom pokonali na wyjeździe Polfarmex Kutno 73:68 i zwyciężył w całej serii ćwierćfinału play off 3:0. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego mieli drobne problemy w czwartej kwarcie, ale ostatecznie zrobili swoje i pewnie awansowali do kolejnej fazy.

Rosa Radom przyjechała do Kutna na mecze z Polfarmeksem po dwóch zwycięstwach przed własną publicznością - 76:66 oraz 63:56. Każdy inny wynik niż 3:0 w tej rywalizacji byłby traktowany za sporą niespodziankę, biorąc pod uwagę brak lidera zespołu Kevina Johnsona. Bez niego po prostu brakuje jakości, a do tego podopieczni Jarosława Krysiewicza często popełniają za dużo prostych błędów, które kończą się stratami.

Od początku oba zespoły popełniały sporo błędów w rozegraniu. Nie imponowała też celność rzutów, o czym świadczy wynik po pierwszej połowie. Na tablicy widniał rezultat 29:29, co chluby nikomu nie przynosiło. O ile do dobrej gry Rosy Radom w defensywie kibice koszykówki mogli być przyzwyczajeni, to konstruowanie ataków nie wyglądało najlepiej.

W trzeciej kwarcie wszystko zwróciło do normy. Radomianie szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. W czwartej odsłonie to jednak gospodarze rzucili się do szalonego ataku, który prawie dał im wygraną.

Rosa Radom wygrała całą rywalizację 3:0, a w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pary Anwil - King Wilki Morskie.

Polfarmex Kutno - Rosa Radom 68:73 (14:17, 15:12, 14:25, 25:19)

Wyniki ćwierćfinałów PLK:

środa
 King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 93:88 (16:23, 30:22, 26:25, 21:18)
 Stan rywalizacji 2-1 dla Anwilu. Czwarty mecz 6 maja w Szczecinie.

Polfarmex Kutno – Rosa Radom 68:73 (15:17, 15:12, 13:25, 25:19)
 Stan rywalizacji 3-0 dla Rosy. Awans Rosa