Audi Sport TT Cup startuje w ten weekend. Gosia Rdest z szansą na wysokie miejsce

Moto
Audi Sport TT Cup startuje w ten weekend. Gosia Rdest z szansą na wysokie miejsce

Przed nami pierwszy weekend wyścigowy serii Audi Sport TT Cup 2016. Gosia Rdest, jedyna kobieta i jedyna Polka w pucharze, ma szansę na wysokie lokaty. Powalczy przeciwko piętnastu rywalom na stałe obecnym w stawce oraz dwóm gościom specjalnym. Będą to Andreas Mikkelsen i Scott Speed.

Po długiej zimowej przerwie sezon na dobre zaczyna się dla Gosi Rdest, która już w ten weekend, 6-8 maja, wystartuje w pierwszej z siedmiu rund serii Audi Sport TT Cup. Pierwszy sygnał do startu w tym roku padnie na torze w Hockenheim.

 

Na pewno jestem ogromnie podekscytowana, ale też szczęśliwa, że oficjalnie ta zimowa przerwa dobiega końca. Tor Hockenheim znam, czuję się na nim dobrze, w tym sezonie znacznie pewniej porównując do zeszłego roku. Liczę na wysokie lokaty w nadchodzący weekend. – mówi Gosia.  

 

Sezon zapowiada się dla polskiej zawodniczki bardzo obiecująco. Tempo na oficjalnych przedsezonowych testach Audi Sport TT Cup było bardzo dobre – w symulacji weekendu wyścigowego Gosia plasowała się na treningach kolejno na P8 i P3, w kwalifikacjach wywalczyła P5, a wyścig zakończyła na 3. miejscu. Zapowiada, że przyspieszy jeszcze bardziej.  

 

Ciężka praca włożona w przygotowania, skoncentrowanie i świetna forma fizyczna – to oręż, którym zawalczy przeciwko piętnastu rywalom na stałe obecnym w stawce oraz dwóm gościom specjalnym. Za kierownicą pucharowej TT zasiądą tym razem także Andreas Mikkelsen, kierowca rajdowy na co dzień startujący w WRC oraz słynny amerykański kierowca Scott Speed.

                       

Hockenheimring, na którym rozegra się wyścig, to tor Formuły 1 i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Europie. Podczas jednego okrążenia kierowcy mają do pokonania 4,574 km oraz 17 zakrętów.

 

Gosia Rdest, zawodniczka znana z agresywnego stylu jazdy, tak opisuje jeden ze swoich ulubionych torów: Hockenheimring jest bardzo ciekawym i zróżnicowanym obiektem. Mamy tam mocne dohamowania, szybkie zakręty, jak i też bardzo długą prostą Parabolica. Jest parę dobrych miejsc do wyprzedzania. Na pewno będzie zróżnicowanie, jeżeli chodzi o używanie push-to-passów, także wyścig z perspektywy kibica będzie bardzo ciekawy.

 

Terminarz na najbliższy weekend wyścigowy Audi Sport TT Cup przedstawia się następująco:

 

6 maja (piątek), godz. 11:25 – 12:25 TRENING

7 maja (sobota), godz. 9:05 – 9:35 KWALIFIKACJE

7 maja (sobota), godz. 12:10 - 12:40 WYŚCIG 1

8 maja (niedziela), godz. 16:20 - 16:50 WYŚCIG 2

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze