Dla Polaka będzie do drugie starcie dla azjatyckiej organizacji. 19 grudnia 2014 roku w debiucie zmierzył się z Rafaelem Silvą i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. To tym bardziej imponujące, gdyż już w pierwszej rundzie Pasternak zerwał więzadła, a mimo to okazał się lepszy przede wszystkim w parterze, gdzie mógł najbardziej zyskać u arbitrów punktowych.

Roger - jak wskazuje nazwisko - jest członkiem legendarnej rodziny Gracie, specjalizującej się w w brazylijskim jiu-jitsu. Lista jego sukcesów jest całkiem długa: to najbardziej utytułowany zawodnik w historii mistrzostw świata Międzynarodowej Federacji Brazylijskiego Jiu-jitsu. W 2005 roku został również dwukrotnym mistrzem świata ADCC w submission fightingu, pokonując wszystkich ośmiu rywali przez poddanie, co wcześniej nikomu się nie udało! To właśnie w tej płaszczyźnie czuje się najlepiej.

Gracie także zadebiutował w ONE Championship w grudniu 2014. Zanotował wtedy jedyny nokaut w trakcie swojej przygody z MMA, pokonując znanego z występów dla KSW Jamesa McSweeneya.