Po rewanżowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów Real Madryt - Manchester City 1:0 i awansu "Królewskich" powiedzieli:

 

Sergio Ramos (kapitan Realu): To był bardzo trudny sezon, ale dzięki pracy zespołowej udało nam się awansować po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat do finału Ligi Mistrzów. Teraz nie mamy już nic do stracenia i powalczymy z całych sił. Ten zespół i taka publiczność zasługują na trofeum. Champions League to rozgrywki, które wymagają ogromnego poziomu koncentracji, tym większy jest teraz nasz sukces, ale chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie pokonać Atletico.

 

Joe Hart (bramkarz Manchesteru): Real miał trochę więcej szczęścia. Byliśmy bardzo blisko finału, ale ekipa z Madrytu dobrze kierowała własną grą. Niestety przy straconej bramce był rykoszet i niewiele miałem do powiedzenia. Czy jednak zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy? Tego nie wiem.

 

Manuel Pellegrini (trener Manchesteru):"To oczywiście bardzo trudne, jak na początku meczu traci się obrońcę i trzeba go zastępować kimś z ławki rezerwowych. To jednak nie był nasz główny problem. W defensywie radziliśmy sobie całkiem nieźle. Kłopotem były akcje ofensywne, po prostu ich nie kreowaliśmy. Jestem zawiedziony, bo to był bardzo wyrównany mecz.