Rio 2016: Kwalifikacje olimpijskie dla pięciorga badmintonistów

Inne
Rio 2016: Kwalifikacje olimpijskie dla pięciorga badmintonistów
fot. PAP

Pięcioro polskich badmintonistów uzyskało kwalifikację do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro: Adrian Dziółko, Adam Cwalina, Przemysław Wacha, Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba. "Nasze możliwości wykorzystaliśmy maksymalnie" - ocenił trener Jacek Hankiewicz.

"Szansę miała jeszcze w singlu Anna Narel, ale w listopadzie doznała poważnego urazu - zerwanie więzadła krzyżowego. Zrobiliśmy wszystko, aby postawić ją na nogi. Jednak czas w miejscu nie stoi i Ania nie mogła wystartować w dwóch-trzech turniejach, w których mogłaby powiększyć swój dorobek w olimpijskim rankingu" - powiedział szkoleniowiec kadry narodowej, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w latach 1986-2006.

 

Dodał, że inni zawodnicy mieli znikome szanse. "Pięcioro badmintonistów w Rio, to bardzo dobry wynik. Nasze możliwości wykorzystaliśmy maksymalnie. Taka jest na dziś siła tej dyscypliny w kraju, taki jest dziś nasz budżet".

 

Hankiewicz zwrócił uwagę na ciekawie układające się liczby - 1-2-3-4-5 - jeśli chodzi o dotychczasowe występy w igrzyskach wspomnianej piątki. Debiutantem będzie Dziółko (Hubal Białystok), po raz drugi zagra Cwalina (Litpol Malow Suwałki), po raz trzeci Zięba (Hubal), po raz czwarty Wacha (Technik Głubczyce) i po raz piąty Mateusiak (Hubal).

 

W olimpijskim rankingu polscy badmintoniści uplasowali się na miejscach: 13. debel Cwalina-Wacha i mikst Mateusiak-Zięba, a na 25. Dziółko w singlu.

 

Jak poinformował trener kadry, zawodnicy dostali trochę wolnego na odpoczynek. W poniedziałek rozpoczną w Warszawie przygotowania do startu w igrzyskach w Rio de Janeiro.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze