Torino gotowe sprzedać Glika! Chętnych nie brakuje

Piłka nożna
Torino gotowe sprzedać Glika! Chętnych nie brakuje
fot. Cyfrasport

Torino FC wyraziło zgodę na odejście z klubu Kamila Glika. Kapitanem ekipy z Turynu zainteresowane jest m.in. Leicester City oraz kilka klubów z najlepszych lig europejskich. Dobra postawa naszego reprezentanta spowodowała, iż pół Europy powalczy o pozyskanie Polaka.

Informacja o możliwości sprzedaży Glika odbiła się szerokim echem w Europie - poinformował serwis goal.com. Polakiem zainteresowane są takie kluby, jak Zenit Sankt Petersburg czy Besiktas Stambuł. Od jakiegoś czasu mówi się również, że do gry o polskiego obrońcę włączył się nowy mistrz Anglii Leicester City. Ponadto sygnały o chęci zakupy defensora płynęły z Hiszpanii i Niemiec.

 

Ceny, o jakich mówi się w kontekście ewentualnego transferu, wahają się pomiędzy 10 a 15 milionów euro. Torino zdecydowało się na sprzedaż Glika, bo zamierza przedłużyć kontrakt z innym stoperem Pontusem Janssonem. Umowa Szweda miałaby obowiązywać do 2021 roku.

 

Glik rozgrał w tym sezonie 32 mecze w Serie A. W zespole z Turynu występuje już piąty sezon. Wyjątkowo udany był poprzedni, w którym Polak zdobył aż sześć bramek. 28-latek uważany jest za jednego z najlepszych stoperów włoskiej ligi i pewnym punktem reprezentacji Polski.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze