Gervinho szybki jak zawsze! Cudowna akcja i gol Iworyjczyka w Chinach! (WIDEO)

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho, który w styczniu przeniósł się do Chin, pokazał kawałek swoich umiejętności, z których znany był za czasów gry w Europie. Były zawodnik Romy przebiegł 70 metrów, minął kilku rywali i nie dał szans bramkarzowi.

Drużyna Iworyjczyka Hebei China Fortune, która w zimowym okienku dała za niego 18 milionów euro, podejmowała na własnym stadionie Henan Jianye – były klub Mateusza Zachary.

W 34. minucie Gervinho otrzymał piłkę na własnej połowie i nie zastanawiając się zbyt długo pognał w stronę bramki rywali. Po drodze minął dwóch rywali, a na koniec podciął futbolówkę nad bezradnym bramkarzem.

Piłkarz z WKS zaliczył w tym meczu również asystę, a jego Hebei wygrało 4:3. Gervinho jest znany ze swojej szybkości. Był to jego główny atut w barwach Arsenalu Londyn czy też Romy.