ME w wioślarstwie: Polacy z szansami na medale

Inne
ME w wioślarstwie: Polacy z szansami na medale
fot. PAP

Pięć z jedenastu polskich osad zachowało szansę na wywalczenie w niedzielę medali wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu. W sobotę do grona biało-czerwonych, którzy popłyną w finałach A, dołączyły obie dwójki podwójne wagi lekkiej.

Weronika Deresz i Joanna Dorociak, brązowe medalistki sprzed roku z Poznania, wygrały swój wyścig półfinałowy i uzyskały trzeci czas tej rundy. Z kolei Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski uplasowali się na trzeciej pozycji w rywalizacji mężczyzn i, choć szybciej od nich popłynęło siedem osad, również wystąpią w decydującej rozgrywce.

 

W piątek miejsce w wyścigach medalowych zapewnili sobie Martyna Mikołajczak w jedynkach wagi lekkiej, kobieca czwórka podwójna i męska ósemka.

 

Pięć innych osad popłynie w finałach B, w których rywalizować będą o miejsca 7-12. Jest wśród nich czwórka podwójna: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski, która na ubiegłorocznych mistrzostwach świata we francuskim Aiguebelette zapewniła sobie awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Przed rokiem w Poznaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

 

Czwórka bez sternika wagi lekkiej: Paweł Ciężkowski, Tomasz Zagórski, Łukasz Siemion i Jerzy Kowalski zajęła ostatnie miejsce w sobotnich repesażach i zakończyła udział w imprezie.

 

W Niemczech nie startują mistrzynie Europy w dwójkach podwójnych sprzed roku Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj z powodu kontuzji tej pierwszej.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze