Rio 2016: Polskie zapaśniczki z kwalifikacjami olimpijskimi w Stambule

Iwona Matkowska (Grunwald Poznań) w kategorii 48 kg oraz jej koleżanka klubowa Monika Michalik w wadze 63 kg zdobyły w Stambule dwa miejsca dla Polski w turnieju zapaśniczek podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii wystąpią cztery biało-czerwone.

Olimpijski paszport w ostatnim światowym turnieju w Stambule zdobyły tylko finalistki w sześciu kategoriach olimpijskich.

Nie powiodło się Darii Osockiej (KS Wrestler 24 Poznań) w kategorii 75 oraz Roksanie Zasinie (ZTA Zgierz) w 58 kg. Pierwsza z nich zajęła w stawce 15 zawodniczek 12. lokatę, a druga 15. wśród 21 startujących.

Polki będą reprezentowane w Rio de Janeiro w czterech kategoriach. Wcześniej w kwalifikacjach awans wywalczyły Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) w wadze 69 kg oraz Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) w 53 kg.

W niedzielę w Stambule walczyć będą wolniacy, a wśród nich Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard, 57 kg) oraz Krystian Brzozowski (Orzeł Namysłów, 74 kg). Biało-czerwoni wywalczyli w tym stylu dotychczas cztery kwalifikacje w kategoriach: 65, 86, 97 o 125 kg.

Po raz pierwszy w historii zabraknie natomiast biało-czerwonych w rywalizacji zapaśników w stylu klasycznym.