Cracovia przekreśliła szanse Lecha Poznań na europejskie puchary

Cracovia pokonała Lecha Poznań 2:0, dzięki czemu utrzymała miejsce na najniższym stopniu podium. Ozdobą tego spotkania był fantastyczny gol Marcina Budzińskiego. Porażka sprawiła, że poznaniacy nie mają już szans na grę w Lidze Europy.

To miał być jeden z najważniejszych meczów dla trenera "Kolejorza" Jana Urbana, którego losy są podobno uzależniono od tego, czy jego piłkarze zakwalifikują się do Ligi Europy. Porażka mogła bardzo skomplikować jego sytuację. - Mamy przed sobą trzy finały, ale żeby dwa kolejne miały znaczenie, ten pierwszy koniecznie trzeba wygrać. Przy obecnych zasadach, jakie panują w Ekstraklasie, wszystko rozstrzyga się w ostatnim miesiącu - mówił przed meczem Urban.

"Pasy" nie zamierzały ułatwiać zadania poznaniakom. Nie minął jeszcze kwadrans, gdy wynik otworzył Erik Jendrisek. Słowak wykorzystał precyzyjne dogranie wzdłuż bramki w wykonaniu Mateusza Cetnarskiego. Pod koniec pierwszej połowy fantastycznym uderzeniem popisał się Marcin Budziński!

Pomimo straty dwóch goli, goście walczyli przynajmniej o remis. Szwankowała jednak ich skuteczność. W 50. minucie byli bardzo blisko strzelenia kontaktowego gola. Maciej Gajos uderzył z rzutu wolnego, lecz trafił tylko w poprzeczkę. Kilka minut później świetną okazję zmarnował Abdul Aziz Tetteh, który nie trafił do pustej bramki... W jednej z kolejnych akcji gospodarzy uratował słupek. Jak widać, piłka za żadne skarby nie chciała tego dnia wpaść do bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego.

Cracovia - Lech Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: Jendrisek 14, Budziński 42

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Florin Bejan, Paweł Jaroszyński - Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Miroslav Čovilo, Mateusz Cetnarski (84. Dariusz Zjawiński), Bartosz Kapustka (80. Tomáš Vestenicky) - Erik Jendrisek (90. Mateusz Wdowiak)

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay (87. Robert Gumny), Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Vladimir Volkov - Gergo Lovrencsics, Karol Linetty (69. Kamil Jóźwiak), Abdul Aziz Tetteh, Darko Jevtić (46. Marcin Robak), Szymon Pawłowski - Maciej Gajos