- To będzie pierwszy zawodnik z Brazylii w naszej organizacji i kolejny polski zawodnik z największej światowej organizacji walk MMA, jaką jest UFC. Dodatkowo trafiają do naszej atutowej dywizji półśredniej, która jest najlepszą w Polsce, a niedługo może i w Europie. Sam jestem ciekaw, jak wypadnie ta egzotyczna konfrontacja – powiedział prezes Paweł Jóźwiak o tym arcyciekawym zestawieniu.

 

27-letni Paweł Pawlak z Łodzi to jeden z najzdolniejszych polskich zawodników MMA, który trafił do UFC i walczył tam trzykrotnie, z czego zwyciężył raz, pokonując Kanadyjczyka Sheldona Westcotta. Nim trafił do światowego giganta walk MMA, nazywany „Platinho” zawodnik odniósł 10 kolejnych zwycięstw, zanim zatrzymał go Peter Sobotta z Niemiec, pokonując na punkty. Jedyne dwie porażki w karierze Pawlak poniósł właśnie w UFC, bowiem pokonał go także Anglik Leon Edwards.

 

Brazylijczyk Igor Fernandes ma 28 lat i swoją formę wykuwał na brazylijskich galach, które uchodzą za kopalnie talentów MMA. Walczył m.in. na słynnych Shoot Brasil i Jungle Fight, a na liście pokonanych przez „Chatubinha”, bo tak brzmi jego przydomek, znaleźli się nawet zawodnicy, którzy trafili do UFC. Fernandes jest niezwykle doświadczony. Odniósł 18 zwycięstw i poniósł 6 porażek.