Legia Warszawa zdemolowała Piasta Gliwice w meczu na szczycie!

Legia Warszawa rozbiła Piasta Gliwice 4:0 w meczu, który prawdopodobnie zdecyduje o losach mistrzostwa Polski. Dzięki temu podopieczni Stanisława Czerczesowa odskoczyli tej drużynie na trzy punkty. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki.

- Spotkania, które o wszystkim decydują, są bardzo dobre. Jestem do nich przyzwyczajony i lubię takie mecze. W poniedziałek mieliśmy pierwszy finał, a teraz mamy drugi. Chcemy wygrać, postawić kropkę nad "i" i zdobyć mistrzostwo - stwierdził Czerczesow.

Już po pierwszej losy meczu były praktycznie przesądzone. Gospodarze byli bowiem do bólu skuteczni. W 29. minucie wynik otworzył Igor Lewczuk, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu rożnego. Tuż przed przerwą kolejnego gola strzelił ten drugi. Brazylijczyk dostał podanie od Michała Kucharczyka, przyjął piłkę i z pewnym strzałem z około 12 pokonał bramkarza.

W drugiej połowie gospodarze nie zwalniali tempa. W 54. minucie kapitalnym podaniem zewnętrzną częścią stopy popisał się Kucharczyk, piłka dotarła na piąty metr do Kaspera Hamalainena, który musiał tylko i wyłącznie dostawić nogę, by trafić do siatki. Kwadrans później sędzia podyktował jeszcze karnego dla legionistów po tym, Hebert sfaulował Guilherme. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Nemanja Nikolić i chwilę później ustalił wynik.

Piłkarze Legii Warszawa zagrają jeszcze z Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin, natomiast Piast Gliwice zmierzy się z Ruchem Chorzów i Zagłębiem Lubin.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 4:0 (2:0)

Bramki: Lewczuk 28, 45, Hamalainen 54, Nikolić 69 (k)

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme (73. Michaił Aleksandrow), Tomasz Jodłowiec (78. Stojan Vranješ), Ariel Borysiuk, Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk (81. Michał Masłowski) - Nemanja Nikolić

Piast: Jakub Szmatuła - Bartosz Szeliga, Uros Korun, Hebert, Patrik Mraz - Mateusz Mak (73. Gerard Badía), Marcin Pietrowski, Kamil Vacek (79. Igor Sapała), Saša Živec (56. Josip Barišić), Martin Bukata - Martin Nespor