Sensacja w Chojnicach! Gospodarze wygrali, chociaż sędzia "skradł" im gola

Wisła Płock, która jest bardzo blisko awansu do Ekstraklasy, przegrała na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Wojciech Lisowski oraz Tomasz Mikołajczak. Gola dla podopiecznych Marcina Kaczmarka strzelił będący w przeszłości piłkarzem Chojniczanki Arkadiusz Reca. Wynik mógł być okazalszy, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla gospodarzy. To pierwsze zwycięstwo ekipy z Chojnic w tym roku.

Wisła, która pewnie zmierza ku Ekstraklasie, przyjechała do Chojnic na mecz z ekipą witającą się powoli z drugą ligą. Fatalne wyniki Chojniczanki, zero zwycięstw na wiosnę, spowodowały, iż podopieczni Macieja Bartoszka zajmowali ostatnie miejsce w lidze (nie licząc Dolcanu Ząbki, który wycofał się z rozgrywek).

Gospodarze jednak nie zamierzali oddać punktów za darmo. Od początku chcieli grać i już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Fatalną interwencją popisał się Seweryn Kiełpin, który wypluł piłkę. Do futbolówki dopadł Wojciech Lisowski i otworzył wynik spotkania. Na odpowiedź płocczan kibice czekali do 31. minuty. Wtedy to wyrównał Reca, który w przeszłości występował właśnie w Chojnicach.

Chojniczanka mogła wyjść na prowadzenie za sprawą Damian Garbaciaka, który umieścił piłkę w siatce. Sędzia jednak gola nie uznał, gdyż dopatrzył się spalonego. Jak pokazały powtórki, arbiter popełnił w tej sytuacji fatalny błąd. W 67. minucie sędzia podyktował karnego dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mikołajczak. Wygrana pozwoliła przesunąć się Chojniczance na 11. miejsce i tym samym uciec ze strefy spadkowej.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock 2:1 (1:1)

Bramki: Lisowski 11, Mikołajczak 67 - Reca 31

Chojniczanka: Podleśny  - Lisowski, Biernat, Garbacik, Pietruszka - Niedziela, Zawistowski, Grzelak (70, Mrozik), Rybski (77, Feruga), Rogalski (55, Mikołajczak) - Mikita.

Wisła: Kiełpin  -  Stefańczyk,  Szymiński, Sielewski, Stępiński (83, Kubus) - Piotrowski, Łuczak (57, Wlazło), Rogalski (72, Drozdowicz), Ilijew, Reca - Lebedyński.

Żółte kartki: Niedziela, Mikita, Mikołajczak, Mrozik - Maksymilian Rogalski, Łuczak, Stefańczyk, Piotrowski.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).