UFC w Rotterdamie: Overeem znokautował Arlovskiego! Holendrzy nie byli gościnni

Sporty walki
UFC w Rotterdamie: Overeem znokautował Arlovskiego! Holendrzy nie byli gościnni
fot. Twitter/UFC

Alistair Overeem (41-14, 18 KO, 19 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Andreia Arlovskiego (25-12, 17 KO, 3 SUB) w walce wieczoru gali UFC Fight Night 87 w Rotterdamie. To był udany dzień dla gospodarzy, bo wszyscy trzej reprezentanci Holandii wygrali efektownie przed czasem. Dla nas najważniejsze jest jednak zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz (9-0, 1 KO, 2 SUB).

Dla polskich kibiców karta główna gali UFC Fight Night 87 w Rotterdamie nie mogła zacząć się lepiej. Karolina Kowalkiewicz (9-0, 1 KO, 2 SUB) pokonała jednogłośną decyzją sędziów Heather Jo Clark (7-5, 2 KO, 3 SUB), dominując rywalkę szczególnie w dwóch ostatnich rundach. Zawodnikcza z Łodzi miała drobne problemy w pierwszym starciu, lecz później przejęła kontrolę i nie pozwalała rozpędzić się Amerykance. Łatwo rozbijała klincz kolanami, miała nawet szansę w parterze, lecz końcowy gong przerwał jej balachę. W trzeciej rundzie też była bliska zakończenia pojedynku przed czasem, ale ostatecznie wygrała dosyć pewnie.

Po raz kolejny zaimponował Nikita Krylov (20-4, 7 KO, 13 SUB). Jeśli on wygrywa, to zawsze efektownie i przed czasem. Spóśród wszystkich zwycięstw nie ma ani jednego przez decyzję! Tym razem po świetnym występie poddał duszeniem zza pleców Francimara Barroso. A przecież Brazylijczyk to specjalista od parteru, posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu!Udany powrót do oktagonu po zawstydzającej porażce z Demianem Maią wrócił Gunnar Nelson. Islandczyk miał trudne zadanie, bo jego rywalem był słynący z potężnego ciosu Albert Tumenov. Rosjanin nie był jednak w stanie rozwinąć swoich stójkowych umiejętności, bo Nelson mu na to nie pozwolił. Choć przyjął kilka ciosów, to sam również odpowiedział mocnymi uderzeniami, a wszystko zakończył w parterze. W pierwszej rundzie jeszcze mu się to nie udało, ale w drugiej sędzia Marc Goddar musiał przerwać pojedynek. Wynik: zwycięstwo duszeniem zza pleców.

Kapitalne zwycięstwa odnieśli także walczący przed własną publicznością Holendrzy. Germaine de Randamie po pięknym kolanie w tułów znokautowała Annę Elmosę, a Stefan Struve w zaledwie 15 sekund rozprawił się z Antonio "Bigfootemm" Silvą. Faworyt bardzo szybko trafił krótkim prawynm, po którym Brazylijczyk upadł i tylko czekał na końcowy wyrok.

W głównym wydarzeniu gali w Rotterdamie Alistair Overeem efektownie znokautował w drugiej rundzie Andreia Arlovskiego - byłego mistrza UFC kategorii ciężkiej. Holender był faworytem i nie zawiódł swoich fanów, choć w pierwszych sekundach to Arlovski ruszył do frontalnego ataku i mocno go naruszył. Z czasem jednak obaj się uspokoili, lecz w drugiej rundzie to "The Reem" przechytrzył przeciwnika. Najpierw trafił potężnym frontalnym kopnięciem prosto w szczękę, a po chwili poprawił lewym hakiem. Po tym pozostało mu tylko dobicie Białorusina.

 Czekam na zwycięzcę walki Werdum - Miocic. Później go pokonuję, a w przyszłym roku bronię pasa w Amsterdamie! - ogłosił po zwycięstwie Overeem.

Walka wieczoru:

waga ciężka: Alistair Overeem pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Andreia Arlovskiego

Karta główna:

waga ciężka: Stefan Struve pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Antonio Silvę
waga półśrednia: Gunnar Nelson pokonał przez poddanie w drugiej rundzie (duszenie zza pleców) Alberta Tumenova
waga kogucia kobiet: Germaine de Randamie pokonała przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Annę Elmose
waga półciężka: Nikita Krylov pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców)Francimara Barroso
waga słomkowa: Karolina Kowalkiewicz pokonała jednogłośnie na punkty (29-28, 29-28, 30-27) Heather Jo Clark.

Karta wstępna 1:

waga lekka: Rustam Khabilov pokonał jednogłośnie na punkty (29-28, 29-28, 30-27) Chrisa Wade'a
waga średnia: Magnus Cedenblad pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Garretha McLellana
waga lekka: Josh Emmett pokonał niejednogłośnie na punkty (29-28, 29-28, 28-29) Jona Tucka
waga lekka: Reza Madadi pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Yana Cabrala

Karta wstępna 2:

waga musza: Kyoji Horiguchi pokonał jednogłośnie na punkty (30-27, 30-27, 30-26) Neila Seery'ego
waga lekka: Leon Edwards pokonał jednogłośnie na punkty (30-27, 30-27, 30-27) Dominica Watersa
waga musza: Yuta Sasaki pokonał przez poddanie w drugiej rundzie (duszenie zza pleców) Williego Gatesa

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze