Plech: Tor w Warszawie jest praktycznie gotowy

Żużel
Plech: Tor w Warszawie jest praktycznie gotowy
fot.

Zenon Plech, który nadzoruje budowę toru żużlowego na PGE Narodowym przed sobotnią Grand Prix powiedział, że prace nad nawierzchnią zmierzają do końca. "Tor praktycznie jest gotowy" - przyznał.

"W poniedziałek odbyły się próbne zawody juniorów. Obserwowałem je wspólnie z trenerami klubowymi i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. We wtorek natomiast odbyło się ponowne usypanie nawierzchni, która została polana wodą i zwałowana. Tor praktycznie jest gotowy i czekamy na piątkowy trening" - powiedział Plech.

 

Rok temu organizatorzy GP w Warszawie mieli ogromne problemy z utrzymaniem odpowiedniego stanu nawierzchni oraz maszyną startową. W efekcie zawody zostały zakończone po trzech seriach wyścigów.

 

"Teraz nie ma takich obaw, ponieważ jest cieplej i materiał, z którego usypany jest tor ma inną konsystencję. W porównaniu do poprzedniego roku tor jest super. Jestem spokojny, że nawierzchnia będzie w dobrym stanie przez trzy dni. Przecież w piątek odbędzie się oficjalny trening, w sobotę Grand Prix, a w niedzielę mecz towarzyski Polska - Reszta Świata" - podkreślił Plech.

 

W piątek o godzinie 15.00 zaplanowany jest oficjalny trening. GP Polski rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.00. W niedzielę natomiast, o godzinie 14.15 odbędzie się mecz towarzyski Polska - Reszta Świata.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie