Siatkarze Modeny płakali po decyzji trenera

Siatkówka
Siatkarze Modeny płakali po decyzji trenera
fot. modenaonline.info

Dotychczasowy trener świeżo upieczonego siatkarskiego mistrza Włoch, DHL Modeny Angelo Lorenzetti potwierdził, że opuszcza klub po sezonie. Włoch jest prawdziwą legendą klubu, który pod jego wodzą zdobył dwa ostatnie Scudetto. Gdy siatkarze dowiedzieli się o jego decyzji, w ich oczach pojawiły się łzy...

Angelo Lorenzetti po zdobyciu mistrzowskiego tytułu potwierdził opuszczenie ławki trenerskiej DHL Modeny. Zespół w minionym sezonie zdominował rozgrywki Serie A1 radząc sobie z takimi potęgami jak Diatec Trentino, Cucine Lube Civitanova, czy wreszcie w dość senasycyjnym finale z Sir Safety Perugią. Fantastyczne wejście do zespołu zanotował Earvin N'Gapeth, który do spółki z Bruno Rezende czy Lucą Vettorim napędzali ofensywę zespołu.

Wiemy już jednak, że Żółci w kolejnych rozgrywkach nie będą wyglądać tak samo. Chwilę po tym, jak swoje odejście ogłosił Bruno, z klubem pożegna się najważniejszy z architektów zwycięstwa, czyli właśnie włoski szkoleniowiec. Tym samym dopełniły się zapowiedzi Lorenzettiego, który o chęci odejścia wspominał już w trakcie sezonu - nie zmieniło ich nawet zdobycie trofeum. Wszyscy w klubie są niezwykle wdzięczni trenerowi, a głos w jego sprawie zabrał prezes klubu, Catia Perdini:
Jesteśmy winni Angelo wielkie podziękowania. Kochamy go caym sercem, a klub będzie mu dozgonnie wdzięczny na zawsze. Gdy przekazywał swoją ostateczną decyzję zawodnikom, niektórzy zaczęli płakać...
Teraz Modena musi skupić się na budowaniu zespołu na kolejne rozgrywki i zatrzymaniu swoich gwiazd. Wiele plotek mówi o przejęciu zespołu przez Radostina Stoycheva - obecnego szkoleniowca Trentino.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze