Janosz rozpoczyna drugi sezon w GP3

Moto

Artur Janosz rozpocznie w najbliższy weekend swój drugi sezon startów w towarzyszącej Formule 1, prestiżowej serii GP3. Polski kierowca chce w tym roku regularnie walczyć o najwyższe lokaty. Wyścigi pierwszej z dziewięciu rund odbędą się w sobotę i niedzielę w Barcelonie podczas Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Po roku poświęconym na naukę Artur Janosz chce w tym sezonie regularnie walczyć o podia i zwycięstwa oraz triumf w całej serii, który może otworzyć mu drzwi do F1. Dokładnie tak samo było w drugim sezonie jego startów w serii Euroformula Open, gdzie wicemistrzostwo dało mu awans do GP3.

 

22-latek z włoskiej ekipy Trident był jednym z najszybszych kierowców podczas trzech oficjalnych, przedsezonowych sesji testowych, a Barcelonę zna jak własną kieszeń, dlatego chce w ten weekend rozpocząć sezon od mocnego akcentu i walczyć o najwyższą stawkę.

 

W piątek kierowców GP3 czeka trening wolny, w sobotę rano sesja kwalifikacyjna, a o godzinie 17:20 pierwszy wyścig. Drugi w niedzielę o godzinie 9:15. Bezpośrednie relacje z obu na żywo w Polsacie Sport Extra.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze