Startuje Let's Play Częstochowa!

Inne
Startuje Let's Play Częstochowa!

Ponad 700 graczy powalczy w turniejach w takie gry jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone, Fifa 16 czy Pro Evolution Soccer 2016. Organizatorzy zapewniają, że wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy. W ciągu dwóch dni imprezy zawodnicy powalczą o łączną pulę nagród przekraczającą 50 tysięcy złotych.

Dziś rano rozpoczęło się wydarzenie, na które czekało wielu polskich fanów e-sportowych rozgrywek - Let's Play Częstochowa. Event odbywający się na terenie obiektu hali widowiskowo-sportowej zgromadził tłumy fanów, którzy z zapartym tchem obserwują mecze drużyn biorących udział w turniejach obejmujących w sumie aż pięć popularnych tytułów gier, a wśród nich oczywiście Counter-Strike: Global OffensiveLeague of Legends oraz HearthStone. Na nudę narzekać nie będą również sympatycy wirtualnych rozgrywek w piłkę nożną, bowiem organizatorzy przygotowali również zawody w FIFA16 oraz Pro Evolution Soccer. Największym zainteresowaniem cieszą się bez dwóch zdań dwie wymienione powyżej jako pierwsze. Zawodnicy CS:GO powalczą o łączną pulę nagród w wysokości prawie 19 000 złotych. W przypadku League of Legends kwota ta jest nieco niższa i wynosi nieco ponad 15 000 złotych. 

Na uwagę zasługuje fakt, że wydarzenie zgromadziło znacznie więcej graczy, niż zwiedzających, co zdarza się nieczęsto. W zmaganiach bierze udział około 1000 zawodników! Na miejscu przewidziane są liczne konkursy, a najważniejszym z nich będą Otwarte Mistrzostwa Polski w Cosplay. Impreza potrwa do niedzieli.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze