Nerchio drugi na WCS Spring Championship

E-sport
Nerchio drugi na WCS Spring Championship
@Blizzard

Artur „Nerchio” Bloch zajął drugie miejsce na turnieju World Championship Series 2016 w StarCrafcie 2. Polak przegrał w finale wynikiem 3-4 z grającym Protossami Niemcem ShoWTimE. Zdobywca pierwszego miejsca zabierze do domu 35 000 dolarów i zaproszenie na światowe finały WCS, a Polak musi zadowolić się 15 000 dolarów.

W półfinale turnieju Polak pokonał Seon Hoona „Plota” Choia i wziął rewanż za przegraną w fazie grupowej Ting Open. Nerchio w pięknym stylu rozprawił się z Koreańczykiem w trzech pewnie wygranych pojedynkach. W drugim półfinale Tobias „ShoWTime” Sieber pokonał kanadyjskiego Terrana Maru „maSa” Kima.

 

Kilka ekstremalnie wyrównanych potyczek poprzedziło grę piątą, w której ShoWTime bardzo szybko pokonał polskiego Zerga. Nerchio zdołał odwrócić przebieg finałowego spotkania w grze numer sześć, ale ShoWTime wygrał decydującą grę dzięki stworzeniu mnóstwa adeptów w trzeciej bazie.

 

Najlepszy niekoreański Protoss zazwyczaj przegrywał swoje mecze z Polakiem (ostatnio na IEM Katowice), ale teraz znalazł idealny moment na przełamanie złej passy.  

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie